Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

3.10.2018

Hrad dostal za pálení trenýrek napomenutí. Porušil zákon

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila napomenutí kvůli spálení červených trenýrek na Pražském hradě. Informaci serveru iROZHLAS.cz potvrdila ČTK mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová. Proti komu inspekce řízení vedla, nesdělila. V polovině června nechal trenýrky spálit prezident Miloš Zeman. Nyní běží zákonná lhůta 15 dnů, do kdy se subjekt může proti rozhodnutí odvolat.

AKTUALIZOVÁNO
3.10.2018

Sehnal má skoro 20 tisíc podpisů. Petici za přejmenování Výstaviště předal městu

Pavel Sehnal sehnal celkem 18 372 lidí, kteří podepsali petici za přejmenování Výstaviště v Praze 7 na Park Miloše Formana. Podnikatel, předseda ODA a kandidát na primátora petiční arch ve středu předal na magistrát, takže se případem bude muset zabývat příští zastupitelstvo hlavního města.

3.10.2018

Strach ze zazvonění mě nikdy neopustil, říká Lustigová-Hnátová o transportu

Na podzim 1944 odjížděly z ghetta Terezín poslední transporty na východ, údajně „k pracovnímu nasazení“, ve skutečnosti však do vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau. Od 28. září do 28. října bylo deportováno více než 18 tisíc lidí, z nichž přežilo pouze 1574 osob. Mezi deportovanými a přeživšími byla i Hana Lustigová-Hnátová s příbuznými.

3.10.2018

Armáda otevřela ve Varech rekrutační kancelář, potřebuje doplnit stavy

Doplnit stavy profesionální armády, najít uchazeče o studium univerzity obrany a sehnat dobrovolníky pro aktivní zálohy. To jsou hlavní úkoly tří zaměstnanců nového rekrutačního pracoviště Armády ČR, které bylo včera otevřeno v Karlových Varech. Že je zapotřebí, potvrzují statistiky.

3.10.2018

Sto dnů Babišovy vlády? Fiala: Neinvestuje a soustředí se na předvolební úplatky

/ANKETA/ Stále plnohodnotně neobsazený post ministra zahraničí či schodkový návrh státního rozpočtu na příští rok vyčetli předsedové opozičních sněmovních stran vládě v anketě ČTK ke 100 dnům od jmenování druhého kabinetu Andreje Babiše (ANO). Opoziční politici také připomněli, že Babiš je trestně stíhán v kauze Čapího hnízda, což podle nich snižuje kredit země při jednání se zahraničními partnery.

3.10.2018

Jak správně vybrat starostu? Přinášíme volební manuál v osmi bodech

Komunální politika budí v řadě obcí emoce. Ať už vás lidé na radnici rozčilují, nebo mají vaši podporu, již tento víkend budete mít jedinečnou šanci ovlivnit další směřování své obce. Systém voleb do zastupitelstev je však poměrně složitý. Deník vám proto přináší odpovědi na osm otázek, které vám zápas s hlasovacími lístky usnadní.

AKTUALIZOVÁNO
3.10.2018

Vláda schválila návrh na jmenování 12 generálů, včetně Opaty a Tuhého

Vláda dnes posvětila návrh na jmenování dvanácti generálů. V řadách armády by mělo být povýšeno osm lidí, včetně náčelníka generálního štábu Aleše Opaty, u policie by se povýšení týkalo tří důstojníků, včetně policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Dvanáctým kandidátem je ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka, řekl ČTK vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Konečné slovo ve jmenování generálů bude mít prezident Miloš Zeman.

3.10.2018

Starostům z řad zákonodárců by se mohly snížit mzdy, návrh podpořila vláda

Placeným obecním a krajským zastupitelům, kteří jsou zároveň členy vlády nebo Parlamentu, by se mohly snížit mzdy vyplácené z obecních či krajských rozpočtů. Vláda dnes podpořila příslušný návrh zákona, který vypracovali poslanci vládního hnutí ANO a připojil se k němu i zástupce opozičních Pirátů Jakub Michálek.

AKTUALIZOVÁNO
3.10.2018

Poche by mohl být neplaceným poradcem na zahraničí. Petříček se zeptá Zemana

Kandidát na ministra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) počítá s pravidelnými konzultacemi s prezidentem Milošem Zemanem. Novinářům dnes řekl, že na čtvrteční schůzce chce s hlavou státu probrat své priority v oblasti zahraniční politiky a vyslechnout prezidentovy názory, a to včetně jeho pohledu na další uplatnění neúspěšného kandidáta na post ministra Miroslava Pocheho (ČSSD).

3.10.2018

Komunální harcovníci cílí na dopravu, nováčci na komunikaci

/INFOGRAFIKA/ Většina občanů se v komunálních volbách rozhoduje podle vlastní zkušenosti se současným vedením obce či města. Pokud se voliči rozhodnou opakovaně dát důvěru svým stávajícím zastupitelům, mohou počítat s tím, že v příštích čtyřech letech se na prvním místě bude řešit doprava. Vyplývá to z analýzy dat, která shromáždili autoři projektu Volební lavička. Naopak nováčci kladou důraz na transparentnost radnic nebo komunikaci s občany.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2018

Prezident by měl Petříčka jmenovat příští týden, řekl Babiš v Lánech

Premiér Andrej Babiš (ANO) přijel večer na zámek v Lánech na pravidelnou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Po setkání uvedl, že hlava státu by měla kandidáta ČSSD Tomáše Petříčka jmenovat ministrem zahraničí koncem příštího týdne. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka prezident přijme Petříčka ještě tento čtvrtek na Pražském hradě.

2.10.2018

Odblokování D11, nový imigrační zákon a zpomalování ekonomiky: Vteřiny dne

Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.

2.10.2018

Chybné, nešťastné. Sněmovna odmítla hlasování EP o Maďarsku

Sněmovna označila za "chybné a nešťastné" hlasování Evropského parlamentu o sankčním řízení s Maďarskem kvůli údajnému vážnému ohrožení unijních hodnot. Návrh poslance ODS Jana Skopečka dolní komora přijala vedle dalších usnesení na závěr debaty o víceletém finančním rámci Evropské unie na léta 2021 až 2027.

2.10.2018

Sněmovna je kompletní. Petr Venhoda (ANO) složil slib, nahradil Stropnického

Sněmovna je opět kompletní. V úvodu dnešního jednání dolní komory složil slib nový poslanec ANO Petr Venhoda. Ve sněmovních lavicích nahradil bývalého ministra obrany a posléze zahraničí Martina Stropnického (ANO), který míří na velvyslaneckou pozici do Izraele. Stropnický kvůli tomu skončil i ve vedení vládního hnutí Andreje Babiše.

2.10.2018

Koten z SPD dostal prověrku na stupeň tajné. Je to satisfakce, řekl Fiala

Předseda sněmovního bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD) dostal minulý týden bezpečnostní prověrku na stupeň tajné. Novináře o tom dnes ve Sněmovně informoval šéf klubu hnutí Svoboda a přímá demokracie Radim Fiala. V té souvislosti Fiala označil za "politické plácaly" poslance, kteří s ohledem na informace z médií o Kotenových aktivitách na facebooku jeho výběr do čela bezpečnostního výboru zpochybňovali a kritizovali.

2.10.2018

Petr Štěpánek novým členem vysílací rady nebude, část klubu ANO ho nepodpořila

Petr Štěpánek, bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ČR z let 1994 až 2006, znovu do téže řeky nevstoupí. Přestože jej vládnoucí hnutí ANO navrhlo na kandidaturu, při jednání poslaneckého klubu ANO se velká část členů i premiér Andrej Babiš postavili proti. 

2.10.2018

Dozvuky kauzy Nagyová. Soud nevydá zabavené miliony rodičům šéfa úřadu vlády

Rodiče někdejšího vedoucího úřadu vlády Lubomíra Poula nemají nárok na 3,5 milionu korun, které policie zabavila při razii v červnu 2013 v Poulově trezoru. Dnes o tom rozhodl Obvodní soud pro Prahu 1, podle nějž se žalobcům nepodařilo prokázat tvrzení, že peníze byly a jsou jejich. Verdikt není pravomocný, Poulovi se proti němu mohou odvolat.

2.10.2018

Září bylo letos teplejší než obvykle. Teplotní průměr činil 14,5 stupně

Průměrná teplota vzduchu v letošním září dosáhla podle předběžných údajů meteorologů 14,5 stupně Celsia, což bylo o 2,7 stupně více než před rokem, za rekordním zářím roku 1999 ale zaostala o 1,5 stupně. Letošní září bylo deváté nejteplejší od roku 1961, kdy meteorologové začali měsíční průměry sledovat.

2.10.2018

Pomoc Indonésii. Česko poskytne zemi 10 milionů korun

Česká republika poskytne Indonésii, kterou zasáhlo zemětřesení a vlna cunami, humanitární pomoc ve výši zhruba deseti milionů korun. Novinářům to dnes po schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl náměstek minstra zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Babiš podle něj s uvolněním částky souhlasil. Do budoucna se bude chtít Česko zapojit i do rekonstrukce postižených oblastí.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2018

Pocheho funkce po jmenování nového ministra zanikne, řekl Petříček

Funkce politického tajemníka na ministerstvu zahraničí, kterou zastává europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), po jmenování řádného ministra zanikne. Novinářům to dnes po schůzce s premiérem Andrejem Babišem (ANO) řekl náměstek ministra Tomáš Petříček (ČSSD), kterého sociální demokracie na ministra nominovala. Babiš později řekl, že je důležité, že Poche na ministerstvu skončí. 

2.10.2018

Masaryk z rukou robota a pozření nejpálivější papričky světa: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 1. října 2018.

2.10.2018

Výjimečné osobnosti. Seniorkou roku je Blanka Tuscherová z Brna

Cena Senior roku 2018 zná své vítěze. Nejaktivnější a nejpříkladnější seniory a seniorské kluby z celé republiky ocenil již pošesté projekt SenSen (Senzační senioři). Seniorkou roku 2018 se stala Blanka Tuscherová z Brna-Líšně, první místo v kategorii Nejlepší klub získali dohromady Senzační senioři z KC Prádelna a KC Louka v Praze. Do Zlaté síně SenSenu vstoupila architektka a designérka Eva Jiřičná.  

1.10.2018

Proti nominaci Štěpánka do RRTV demonstrovaly stovky lidí. Navrhuje jej ANO

Zhruba dvě stovky lidí se dnes večer sešly na Malostranském náměstí v Praze, aby vyjádřily svůj nesouhlas s nominací Petra Štěpánka do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Vyzvali poslance, kteří mají o novém členovi velké vysílací rady hlasovat, aby vybrali jiného kandidáta a aby jejich hlasování bylo veřejné. Štěpánka, který v radě už před lety zasedal, nominovalo vládní hnutí ANO.

1.10.2018

Skon Aznavoura, tsunami v Indonésii a cena za vraždu novináře: Vteřiny dne

Zjistěte během několika málo sekund, co nejdůležitějšího přinesl dnešní den.

1.10.2018

Náměstkyní ministra zdravotnictví se stala Helena Rögnerová. Post byl rok volný

Náměstkyní ministra zdravotnictví pro ekonomiku a zdravotní pojištění byla dnes jmenována Helena Rögnerová, která byla vedením této sekce ministerstva dosud pověřena. Post nebyl obsazen od loňského podzimu, kdy nastoupil ministr Adam Vojtěch (za ANO). Po svém příchodu sloučil dvě sekce náměstka pro ekonomiku a náměstka pro zdravotní pojištění. Zájem o místo měli tři lidé.

1.10.2018

Zeman předal nevyužité peníze z kampaně klokánkům. Káže mu tak zákon

Prezident Miloš Zeman dnes předal Fondu ohrožených dětí (FOD) takzvaným klokánkům 2,3 milionu korun. Dalších 2,3 milionu vloží do nadace své ženy Ivany. Peníze mu poslali dárci na financování kampaně v prezidentských volbách, Zeman je ale nevyužil. Již před lednovými volbami avizoval, že peníze pošle klokánkům. Převod nevyčerpaných volebních prostředků na charitativní účely přikazuje zákon.

1.10.2018

Stropnický složil mandát, míří na post velvyslance v Izraeli

Bývalý ministr obrany a posléze zahraničí Martin Stropnický dnes složil poslanecký mandát. Rezignační prohlášení dorazilo do Sněmovny odpoledne. V souvislosti s tím, že se Stropnický stane velvyslancem v Izraeli, odešel také z vedení vládního hnutí ANO. Na oba Stropnického kroky upozornil server Blesk.cz.

1.10.2018

Okamžiky století. Založení Československa oslaví na den přesně i ČTK

Mozaiku významných událostí, které formovaly Československo od jeho vzniku, ale i banálních každodenností, jež patří k životu, ukazuje výstava Okamžiky století v Praze Na Příkopě. K oslavám 100. let výročí založení Československa se připojuje i Česká tisková kancelář (ČTK), která svou stovku oslaví na den přesně jako někdejší stát Čechů a Slováků. Výstavu již po premiéře na jaře v Praze viděli lidé v šesti městech. 

AKTUALIZOVÁNO
1.10.2018

Česko chce pomoci Indonésii po ničivém tsunami. Zeman zaslal kondolenci

České velvyslanectví v Indonésii zjišťuje, jakým způsobem by Česko mohlo asijské zemi pomoci po zemětřesení a vlně tsunami. Forma pomoci se koordinuje mezi evropskými státy, v úvahu přicházejí poskytnutí peněz, vyslání záchranářů nebo materiální pomoc. Na dotaz ČTK to dnes uvedlo ministerstvo zahraničí. Prezident Miloš Zeman dnes odeslal svému indonéskému protějšku Jokovi Widdodovi kondolenční telegram.

1.10.2018

Ministr spravedlnosti Kněžínek navrhl jmenování 41 nových soudců

Mezi 41 kandidáty, které ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) navrhl prezidentovi Miloši Zemanovi ke jmenování, tentokrát mírně převažují muži, je jich dvaadvacet. Polovina nováčků zamíří na soudy spadající do působnosti Městského a Krajského soudu v Praze.

1.10.2018

Kandidát do senátu Gabal: Problém poslanců? Nevzdělanost. Kritizoval i Okamuru

/ROZHOVOR/ Jako sociolog i politik se v životě věnoval několika výrazným tématům – sociálně vyloučeným lokalitám a v parlamentu třeba účasti českých vojáků na zahraničních misích. Poslancem za lidovce byl v období mezi lety 2013 a 2017. Teď se podruhé zkouší dostat do Senátu. Tentokrát má v tom podporu Zelených, s nimiž „cítí synergii“ v otázce klimatické změny, která podle něj vyžaduje bezodkladné řešení od úrovně jednotlivce až po celosvětovou.

AKTUALIZOVÁNO
1.10.2018

Dotační kauza ve sportu: soud Janstovi odblokoval majetek, Peltovi ne

Vrchní soud v Praze dnes odblokoval majetek šéfovi České unie sportu (ČÚS) Miroslavu Janstovi a sekretáři organizace Janu Boháčovi stíhaným v dotační kauze. Soud mimo jiné nepřímo zpochybnil obvinění obou funkcionářů. Informovala o tom Česká televize (ČT).

1.10.2018

Motorkář sloužící mši na parkovišti a rekordní jedlík bez příboru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 27. až 30. září 2018.

1.10.2018

Nově jezdíme bez rezervy. Sprejům nevěřte, radí odborník

/INFOGRAFIKA/ Začíná platit jedna z největších změn v povinné výbavě vozidel za poslední roky. Kdo si odstraní rezervní pneumatiku, musí spoléhat na asistenční službu.

1.10.2018

Osobnosti regionů: Volíme toho, koho osobně známe

/INFOGRAFIKA/ Až půjdeme koncem týdne k volbám, hlasy dáme především těm kandidátům, které osobně známe, shodují se osobnosti regionů, které oslovil Deník.

30.9.2018

Filip: Přijetí zástupce AfD a Bannona Zemanem je proti zájmům ČR

Přijetí německého poslance z Alternativy pro Německo (AfD) Petra Bystroně prezidentem Milošem Zemanem je proti českým národním zájmům. V České televizi se na tom shodli předseda komunistů Vojtěch Filip a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. Vadí jim, že AfD zpochybňuje tzv. Benešovy dekrety.

30.9.2018

Září má zatím 64 obětí dopravních nehod, o 21 více než loni

V září zemřelo při dopravních nehodách v Česku zatím 64 lidí, o 21 víc než před rokem. Od začátku roku si dopravní kolize vyžádaly 413 lidských životů, což je o 46 obětí více než ve stejném období loni. Řekl to ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

30.9.2018

Modlila se, aby nikoho neudala, když jí táhli StBáci na výslech. A ztratila řeč

/PŘÍBĚHY 20. STOLETÍ/ Marii Chalupovou zatkla Státní bezpečnost v polovině roku 1949. Zrovna ukládala ke spánku děti v mateřské školce. Policisti jí oznámili, že za chvilku bude zpátky. Vrátila se za osm a půl roku. Ve vězení prožila obrovská muka, když jí vyšetřovatelé například lámali prsty přes tužky. Z vyšetřovny v Bartolomějské jí vyvedli zakrvácenou. Ošetřovali jí na hromadné cele spoluvězeňkyně prostitutky a zlodějky. 

30.9.2018

V nenápadném kostele visí useknutá ruka. Jakému nešťastníkovi patří?

Na první pohled normální kostel. Když se ale podíváte dovnitř, něco tady nehraje. Kde se tu vzala useknutá ruka? V kostele sv. Jakuba na Starém Městě visí zčernalá ruka už nějaký ten pátek. Podle legendy patřila zlodějovi, který chtěl v kostele uskutečnit svůj lup. To se mu ale nepovedlo.

30.9.2018

Filip doporučí KSČM, aby podpořila ve Sněmovně státní rozpočet

Předseda komunistů Vojtěch Filip doporučí stranickému výkonnému výboru, aby KSČM při hlasování ve Sněmovně podpořila státní rozpočet na rok 2019. Důvodem je to, že rozpočet počítá se splněním čtyř ze sedmi podmínek, které si komunisté kladli pro podporu menšinové vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). Vojtěch to dnes řekl v České televizi.

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2018

Volby by vyhrálo ANO s 29,5 procenty, TOP 09 mimo Sněmovnu

Sněmovní volby by v září podle modelu Kantar TNS vyhrálo ANO s 29,5 procenty, dosáhlo by stejného výsledku jako loni na podzim. Druzí by skončili Piráti s 15,5 procenty hlasů, jako jediná ze stran oproti minulým volbám posilují výrazněji. Třetí místo zaujímá ODS se 13 procenty. Do dolní komory by se podle agentury dostaly i další dosavadní sněmovní strany s výjimkou TOP 09. V září se nedařilo komunistům, kteří ze srpnových osmi procent spadli na 5,5 procenta. Model dnes zveřejnila Česká televize (ČT).

30.9.2018

Zdeněk Kuchyňka: Je velmi důležité vzpomínat na kořeny českého státu

/ROZHOVOR/ Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně spolupořádá od roku 2005 na Budči u Zákolan svatováclavské slavnosti. A jinak tomu nebylo ani letos. Kladenskému deníku u této příležitosti poskytl krátký rozhovor historik a ředitel muzea Zdeněk Kuchyňka, který vede muzeum již od roku 1995.

30.9.2018

Martin Jan Stránský: Musíme se zbavit přehnané servility

/VIDEO/ Málokdo z veřejně činných osobností se může pochlubit rodinnou historií, která by byla tak těsně spjata s dějinami Československa, jako lékař a vydavatel Martin Jan Stránský. Jeho praděd Adolf byl ministrem obchodu v první Kramářově vládě po 28. říjnu 1918, děd Jaroslav byl po odchodu do Velké Británie členem Benešovy exilové vlády a jako ministr spravedlnosti připravoval poválečné retribuční zákony.

29.9.2018

Hamáček: Trauma mnichovské dohody nelze zapomenout

Trauma mnichovské dohody nelze podle ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka (ČSSD) zapomenout. Je dobré, že se z něj můžeme poučit a máme dnes oporu v evropské spolupráci, uvedl v den 80. výročí podepsání mnichovské dohody Hamáček na twitteru. Podpisem dohody "o nás bez nás" odsouhlasili Neville Chamberlain, Édouard Daladier, Adolf Hitler a Benito Mussolini postoupení zhruba třetiny československého území Německu.

29.9.2018

Pálavě škodí americký brouk. Doma je významný škůdce jehličnanů

Nezvaný host se objevil s příchodem podzimu v Chráněné krajinné oblasti Pálava. Vroubenka americká má svůj původ v Severní Americe a ve své domovině je významným škůdcem jehličnatých stromů.

29.9.2018

Současné počasí vydrží v Česku ještě tři týdny, pak se ochladí

Současné počasí vydrží v Česku i v říjnu. První tři týdny bude týdenní průměr nejnižších nočních teplot kolem čtyř stupňů Celsia a týdenní průměr nejvyšších denních teplot kolem 14 stupňů, v posledním týdnu se mírně ochladí. Pršet moc nebude. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

29.9.2018

Žena z Ameriky i strýc po mrtvici. Jsou na kandidátce, ale nevěděli o tom

Pětadvacetiletá Nikola Kdolská z Ústí nad Labem žije už rok ve Spojených státech amerických. Trvalé bydliště má stále v krajském městě. Před pár dny ji čekalo překvapení, když své jméno objevila na kandidátní listině hnutí Čisté Ústí, jehož lídrem je předseda DSSS Tomáš Vandas.

29.9.2018

Měli jsme se bránit? Tuto otázku si Češi kladou i 80 let po Mnichovské dohodě

/INFOGRAFIKA/ Otázka, zda Československo mělo v roce 1938 odmítnout Mnichovskou dohodu o postoupení svého pohraničí Německu a bránit se agresi svých sousedů ozbrojenou silou, zaznívá i po 80 letech. S odstupem let a s vědomím toho, co následovalo, lze zřejmě tuto otázku zodpovědět kladně. Dobová svědectví oproti tomu mluví o tom, že většina lidí v Evropě pocítila úlevu. Ta však neměla trvat dlouho.

28.9.2018

Babiš již navrhl Zemanovi Petříčka na post ministra zahraničí

Premiér Andrej Babiš (ANO) již oficiálně navrhl prezidentu Miloši Zemanovi na post ministra zahraničních věcí kandidáta koaliční ČSSD Tomáše Petříčka. Premiér předpokládá, že prezident Petříčka do funkce jmenuje. Babiš to dnes řekl České televizi. Sociální demokracie původně navrhla na šéfa diplomacie svého europoslance Miroslava Pocheho. Prezident tuto nominaci odmítl. Představitelé ČSSD poté několikrát zopakovali, že na nominaci trvají.

28.9.2018

Obětí západonilské horečky byla žena z Břeclavska, další pacient je v podezření

Starší žena, u níž testy potvrdily západonilskou horečku, zemřela v břeclavské nemocnici. „Daná osoba onemocněla v tuzemsku,“ sdělila mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Jde o první případ, kdy je obětí člověk, který se horečkou nenakazil v zahraničí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT