Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

6.10.2017

Deník-bus plný vášní. K Zaorálkovi nemám úctu, ČSSD pohrdám, řekl Volný

/VIDEO/ Ještě než se volební speciál vymotal z centra Ostravy, začalo být uvnitř pořádně dusno nejen ze zapnutého topení. To, když se okamurovec Lubomír Volný pustil do sociálního demokrata a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. A ten si to s ním chtěl posléze cestou vyřešit ručně.

6.10.2017

Jeden z největších pražských developerů daroval hnutí ANO půl milionu

Passerinvest Group chce v opuštěném areálu Interlov na Roztylech postavit opět převážně kancelářský komplex. K tomu potřebuje změnu územního plánu, o níž budou hlasovat pražští zastupitelé. Na dotaz Pražského deníku, proč se rozhodl finančně podpořit ANO, Passer neodpověděl. Stejně tak neuvedl, zda přispěl darem i jiným politickým stranám. Ani starosta jedenáctky Jirava do včerejší uzávěrky na dotaz redakce nereagoval.

6.10.2017

Další proměny hlavního nádraží v Praze: Napojí se na Vinohrady a Žižkov

/INFOGRAFIKA/ Proměny hlavního nádraží v Praze úterním dokončením opravy historické střechy za 600 milionů korun nekončí. Cestující se mohou těšit na dlouho očekávané spojení s Vinohrady a Žižkovem, stejně jako na rekonstrukci posledních tří nástupišť.

6.10.2017

Ekologové: Brabec pomohl ochránit parky, v recyklaci zklamal

Rozdělení miliard korun z fondů Evropské unie, rozjezd kotlíkových dotací a boj se suchem. Hlavně za tyto zásluhy se pár týdnů před parlamentními volbami pochválil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Ekologové mu sice jisté zásluhy přiznávají, jeho výsledky v ministerské funkci však za ohromující nepovažují.

6.10.2017

Volby mohou způsobit stranická zemětřesení. Ohrožený může být i Kalousek

/ANALÝZA/ Dva týdny, které zbývají do voleb, vyplní sebevědomá vystoupení všech stranických lídrů. Dobře vědí, že lidé ocení jejich razantní chování a jistotu. Ve skutečnosti ale nejsou klidní ani omylem. Změny lze očekávat v ČSSD, ODS i u lidovců. Nejjistější pozici mají šéfové ANO, SPD a Pirátů

5.10.2017

Zeman chce rozšířit pravomoce. Politici mi závidí silný mandát, říká

Miloš Zeman by chtěl rozšířit pravomoci přímo voleného prezidenta. V dnešním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov řekl, že hlava státu by měla mít zákonodárnou iniciativu a na některá rozhodnutí, například při udělování státních vyznamenání, by už nebyl nutný spolupodpis premiéra. Také by ztížil možnost Poslanecké sněmovny přehlasovat prezidentské veto. 

5.10.2017

Na severu Čech jsou stovky lidí bez proudu. Na Sněžce foukalo 170 km za hodinu

Silný vítr odřízl dnes odpoledne a večer od elektřiny stovky domácností hlavně v Ústeckém a Libereckém kraji a na Benešovsku. Poruchy energetická společnost ČEZ eviduje také na Karlovarsku a Krnovsku. Sdělila to mluvčí Skupiny ČEZ Soňa Holingerová.

5.10.2017

Zeman na přísahu vojáků chodil, letos nepůjde. Má nabito

Přísaha nových vojáků při oslavách státního svátku 28. října se přesune z Prahy na Moravu. Prezident Miloš Zeman se jí na rozdíl od předchozích čtyř let let nezúčastní. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz. Podle ministerstva obrany žádali o přesun představitelé moravských regionů. Server ale uvedl, že podle nejmenovaných armádních zdrojů o změnu žádal Hrad kvůli nabitému programu prezidenta. Zeman to dnes odmítl, o přesun podle něj žádala armáda. 

5.10.2017

Poslanci se do voleb nesejdou. Sněmovna se opravuje

Pokud by se poslanci chtěli ještě mimořádně sejít do sněmovních voleb, narazili by na potíž. Sněmovní jednací sál, kde se konají jejich schůze, prochází v těchto dnech rekonstrukcí za víc než milion korun. Řemeslníci ze sálu odnesli už téměř všechny lavice, opraví podlahy, položí nové koberce a technici vymění síťové rozvody. Na den otevřených dveří o státním svátku 28. října už by měl být jednací sál přístupný v novém hávu. 

5.10.2017

Školství je třeba reformovat, shodli se mezinárodní odborníci

Školský systém by se měl decentralizovat, aby mohla vzniknout konkurence různých přístupů a metod ve vzdělávání. Svět se v dnešní době rychle mění a není možné jasně rozhodnout, který ze vzdělávacích přístupů je pro budoucnost nejlepší. Shodli se na tom řečníci na mezinárodní konferenci o inovacích ve vzdělávání a školství. Současné školství je podle nich třeba reformovat tak, aby připravilo děti na život ve světě plném změn.

5.10.2017

Zeman udělí Řád bílého lva starostovi Vídně Häuplovi

Prezident Miloš Zeman vyznamená při příležitosti státního svátku 28. října vídeňského starostu Michaela Häupla. Udělí mu Řád bílého lva za zlepšování a upevňování česko-rakouských vztahů. Informaci potvrdila Zahraniční kancelář města Vídně v Praze. Hrad se k udělení vyznamenání nevyjádřil, do 28. října jména vyznamenaných prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nechce komentovat.

5.10.2017

Česko se nejspíš vyhne pokutě od EU kvůli zahraničním pracovníkům

Česko se pravděpodobně vyhne případným peněžitým postihům od Evropské unie za to, že nestihlo včas splnit povinnost ohledně zamezení možné diskriminace pracovníků z unijních zemí kvůli státní příslušnosti. Vyjádřil se tak dnes úřad ministra pro legislativu a lidská práva Jana Chvojky (ČSSD). 

DOTYK.CZ
5.10.2017

Po výslechu estébáků potratila, další děti mít nemohla

Ve spolupráci s neziskovou organizací Post Bellum přinášíme vzpomínky pamětníků komunistické zvůle. První příběh věnujeme Julii Hruškové, která kvůli nelidskému zacházení estébáků přišla o nenarozené dítě.  

5.10.2017

Lidé důvěřují více Stropnickému a Okamurovi než Babišovi, říká průzkum

Více než předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi důvěřují nyní lidé jeho spolustraníkovi a ministrovi obrany Martinu Stropnickému a předsedovi hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomiu Okamurovi. Vyplývá to ze zářijového průzkumu důvěry v čelné představitele sněmovních stran Centra pro výzkum veřejného mínění. 

5.10.2017

Fiala: Zrušíme EET, kontrolní hlášení a další nesmysly

Výjimka z přijetí eura, zrušení EET, nebo reforma EU. To je výběr z bodů volebního programu ODS. Pokud se stranou, která ve volbách cílí na dvojiciferný výsledek, bude chtít někdo uzavřít koalici, nadiktuje si tucet podmínek, aby měla dostatek prostoru pro dohodu. V rozhovoru pro ČTK do uvedl předseda občanských demokratů Petr Fiala.  

5.10.2017

Zemřel někdejší předseda KAN a místopředseda ODS Bohdan Dvořák

Ve věku 67 let dnes zemřel někdejší předseda Klubu angažovaných nestraníků a později místopředseda ODS Bohdan Dvořák. ČTK to oznámila jeho dcera Hana Dvořáková. Rozloučení se uskuteční v pátek příštího týdne v Pardubicích.

5.10.2017

VIDEO: Deník vyvezl politiky. Okamura straší lidi, shodl se Babiš s Kalouskem

Deník-bus zavezl ve středu 4. října deset lídrů středočeských kandidátek politických stran na předvolební debatu do Hospůdky U Krbu ve Všetatech. Okamura prosazoval zákaz islámu, Kalousek a Babiš mu oponovali, že jen straší lidi.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Dienstbier: Česko s žalobou proti zbraňové směrnici EU neuspěje

Směrnice EU o zbraních povede podle odpůrců k nárůstu nelegálně držených zbraní. Oponenti zase tvrdí, že směrnice umožní prováděcími zákony přijmout co nejmenší dopady na majitele legálně držených zbraní. Exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) pochybuje o tom, že by Česko bylo úspěšné s žalobou na směrnici k Soudnímu dvoru EU. 

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Pavel Fischer potvrdil kandidaturu na Hrad. Voličům nabízí zkušenost

Bývalý velvyslanec Pavel Fischer potvrdil svou kandidaturu na prezidenta. Má podporu více než deseti senátorů napříč politickým spektrem. Řekl to na dnešní tiskové konferenci. Jmenný seznam senátorů chce zveřejnit až později. Díky své kandidatuře by chtěl otevírat nová témata.

5.10.2017

Sčítání lidu v roce 2021 se uskuteční hlavně online

Před šesti lety vyplnila formulář ke sčítání lidu elektronicky zhruba čtvrtina lidí, v roce 2021 očekává Český statistický úřad (ČSÚ) dvojnásobný zájem.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2017

Ostré hádky v autobuse Deníku: Zaorálek si to chtěl vyřídit s Volným ve křoví

Na netradiční výlet autobusem vyrazili v rámci předvolební projektu Deníku lídři deseti politických uskupení, která mají v našem kraji největší volební potenciál, podle posledního průzkumu agentury Sanep.

5.10.2017

Problémy ve zdravotnictví. Mají politici řešení? Kalousek vidí příčinu v šikaně

/INFOGRAFIKA/ To jsme tedy pomohli. S těmito slovy ve středu odpoledne v restauraci U Krbu ve Všetatech na Rakovnicku pokrčil rameny lídr Realistů ve středních Čechách Antonín Fryč. A nemyslel je pochvalně. Ironicky zhodnotil část debaty představitelů politických stran, které podle agentury SANEP mají v kraji největší naději na volební úspěch.

5.10.2017

Sůl v menu? V některých restauracích obsahuje jídlo i trojnásobek normy

Dva dny nesolit a odpustit si také uzeniny, sýry, paštiky či konzervy. K takovým omezením stačí třeba jediný oběd v místní restauraci. Menu v Záložně v Boskovicích totiž podle nedávno zveřejněných výsledků hygienické kontroly pětinásobně překročilo doporučenou obědovou dávku této pochutiny. Nešetří s ní ani kuchaři v ostatních kontrolovaných podnicích.

4.10.2017

U studentů zvítězili Piráti, ANO a TOP 09

Studentské volby do Sněmovny vyhráli s náskokem Piráti, kteří získali téměř 25 procent hlasů. Druhé hnutí ANO mělo 11,88 procenta hlasů, třetí TOP 09 dostalo 11,75 procenta a čtvrtá SPD 7,76 procenta.

4.10.2017

Metodu dnes oceněnou Nobelovou cenou Češi znají a používají

Kryoelektronová mikroskopie, za niž dnes získali Nobelovu cenu za chemii tři vědci, je metoda známá a používaná i v České republice. V Brně existuje pracoviště, které takto zpracovává vzorky zaslané vědci z jiných částí Evropy.

AKTUALIZOVÁNO
4.10.2017

Stropnický: Česko může vyslat do Iráku nemalé vojenské síly

Česká armáda by mohla do Iráku příští rok vyslat početnou vojenskou jednotku. Tvořilo by ji asi 200 až 300 vojáků z různých oborů. Uvedl to ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Vyslání by musela schválit vláda a poslanci, kteří vzejdou z říjnových voleb. Stropnický také uvedl, že armáda by si mohla časem pořídit další letoun CASA.

4.10.2017

Kajínek havaroval, odnesl to jeho černý Mercedes

Jiří Kajínek opřel Mercedes do Fabie, stalo se tak ve středu odpoledne na výpadovce z Plzně na Domažlice. Zřejmě je na vině právě Kajínek.

4.10.2017

Poláci chystají na svých hranicích boj růžencem proti islamizaci

Pokud v sobotu vyrazíte do Polska, potkáte na hranicích katolíky s růžencem. Více než milion věřících vytvoří živý řetěz proti islamizaci. Budou se modlit na hranicích s Českem, se Slovenskem, s Německem, Ukrajinou, Běloruskem, Litvou i s Ruskem.

4.10.2017

Co chystají studenti na letošní 17. listopad?

Studenti vysokých škol chystají na svátek 17. listopadu vedle oslav svobody a demokracie také akce, jimiž chtějí lidem připomenout, jak důležitou úlohu má pro společnost školství a vzdělávání. Studentská shromáždění se budou konat již tradičně na Albertově a na Národní třídě, podle jejich pořadatelů půjde o apolitické akce. 

4.10.2017

Kandidátem na prezidenta je i Fischer, bývalý velvyslanec ve Francii

/ANKETA/ O funkci českého prezidenta se bude v lednových volbách ucházet bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer. Zprávu potvrdil člověk z jeho volebního týmu. Kandidaturu Fischerovi umožní deset podpisů senátorů, které již má k dispozici. Kandidaturu Fischer plánuje oznámit na čtvrteční tiskové konferenci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení