Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Česko

2.10.2017

Čeští vojáci dostali ocenění za službu v NATO a EU

Téměř pět desítek českých vojáků bylo dnes oceněno za působení ve strukturách Severoatlantické aliance a Evropské unie. Z několika zahraničních působišť se vrátili po třech či čtyřech letech. Česká armáda v rámci NATO a EU obsazuje kolem 200 pozic, za 17 let se v nich podle armády vystřídalo téměř 850 lidí.

2.10.2017

Nejčistší financování mají Zelení a Piráti. ANO a ODS propadly. Okamura má dluhy

Nejčistší financování mají podle hodnocení provázanosti s byznysem Zelení, Piráti a KSČM. Kvůli možnému střetu zájmů naopak propadly ANO a ODS. S dluhy se potýká nejen ČSSD, ale také ANO nebo SPD Tomia Okamury. Vyplývá to z vysvědčení transparentnosti a rizikovosti financování 12 stran, které dnes zveřejnili ekonomové ze spolku EconLab při Karlově univerzitě.

2.10.2017

Automaty, sázení, nebo internetové hry. Problém má půl milionu Čechů

/ANKETA/ V Česku přibývá lidí se závislostí na hraní automatů, internetových hazardních her či na sázení. Podle odborných odhadů jich loni mohlo být až 120 tisíc. Problémy s hraním mohlo mít přes půl milionu Čechů. Celkem lidé v hazardních hrách minulý rok prohráli 39,3 miliardy korun. Průměrný dluh hráče dosahoval 1,2 milionu korun. V roce 2014 bylo problémových hráčů 440 tisíc, závislých pak kolem 100 tisíc.

2.10.2017

Archiváři odkryli další dokumenty StB. Po registraci jsou dostupné na internetu

Archiv bezpečnostních složek dnes zpřístupnil další část digitalizovaných dokumentů bývalé Státní bezpečnosti (StB). Jde o téměř 1,65 milionu oskenovaných stran, které se týkají tajných spolupracovníků StB. Celkem se nyní badatelé dostanou na dálku k téměř 4,7 milionu skenů.

2.10.2017

Čeští lékaři se vrátili z Jordánska. Operovali zraněné ze syrské války

Čtveřice českých lékařů se vrátila z jordánského Ammánu, kde pomáhala léčit zraněné z války v Sýrii. Lékaři z oboru plastické chirurgie, ortopedie a očního lékařství za devět dní stihli 23 operací. Při zákrocích pomáhali dětským i dospělým pacientům odstraňovat jizvy, operovali rovněž poraněné ruce. 

2.10.2017

Kauza Česká pošta: případ podnikatele Čadka půjde k hlavnímu líčení

Pražský vrchní soud zrušil rozhodnutí městského soudu, na jehož základě se měl vrátit k došetření případ podnikatele Lukáše Čadka týkající se údajné korupce a podvodu kolem státního podniku Česká pošta. Soud tak vyhověl stížnosti státního zástupce Zdeňka Matuly, který s vrácením případu do přípravného řízení nesouhlasil. Nyní by mělo být nařízeno hlavní líčení.

2.10.2017

Protikorupční fond podpořil expolicistu Komárka, odmítl úplatek od Březiny

Nadační fond proti korupci (NFPK) podpořil bývalého policistu z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jiřího Komárka a nabídl mu právní pomoc. Uvedli to dnes představitelé fondu. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) ho v srpnu navrhla obžalovat ze zneužití pravomoci úřední osoby.

2.10.2017

Mytí dívčích nohou a otužilci v jeskyni: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v neděli 1. října 2017.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2017

Čeští politici odmítají násilí v Španělsku. Babiš: Zásah policie je nepřijatelný

Čeští politici odmítli tvrdý zásah španělské policie při nedělním referendu o nezávislosti Katalánska, po kterém zůstaly stovky zraněných lidí. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek označil incidenty se zraněními za politováníhodné, věří, že se nebudou opakovat. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) uvedl, že spory se nemají řešit násilím. 

2.10.2017

Praktičtí lékaři chystají protest kvůli financování praxí. Ordinace nezavřou

Praktičtí lékaři a ambulantní specialisté budou 10. října protestovat proti rostoucí byrokracii a podfinacování praxí. Ordinace ale neuzavřou. Ve Žlebech na Čáslavsku uspořádají symbolický pohřeb zavírané ordinace. Koalice ambulantních specialistů o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

2.10.2017

Piráti jsou připravení být v opozici i ve vládě. Bartoš: Antikampaně ustojíme

Pirátská strana nejde do letošních voleb s úmyslem pouze překročit pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny, za cíl si dává zisk alespoň desetiny hlasů. Předseda Pirátů Ivan Bartoš řekl, že vyšší mandát by umožnil prosadit víc z programu.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2017

VIDEO: Troubili a brzdili provoz. Taxikáři protestovali proti Uberu

Taxikáři v pondělí odstartovali svůj protest proti alternativním službám typu Uber. Vpoledne zablokovali příjezd na ruzyňské letiště. Přes jeho odletovou plochu kvůli tomu jezdila i MHD, aby dopravní podnik zamezil zpožděním. Okolo 15hodiny pak zhruba hodinu drožkáři troubili a postávali v kolonách před magistrátem, kde zašpuntovali dopravu. Té se podařilo "nadechnout" zhruba až kolem 18hodiny. Nyní se taxikáři radí, kdy a jak budou v protestech pokračovat.

2.10.2017

Poznatek z Ostravy: „nové“ děti rozbíjejí v mateřských školách kolektivy

Počty nepřihlášených dětí, které mají povinnost předškolního vzdělávání, se stále aktualizují. Nejinak je tomu v obvodu Mariánské Hory a Hulváky.

2.10.2017

Pomalá jízda taxikářů zablokuje příjezd do metropole a na letiště v Ruzyni

Blokovat cestu na Letiště Václava Havla a příjezd po dálnici D7 do Prahy plánují na dnešek pražští taxikáři. V 10 hodin dopoledne chtějí pomalou jízdou protestovat proti řidičům služby Uber. Ta štve drožkáře proto, že zatímco oni musejí splňovat normy, šoféři Uberu jezdí za nižší sazby a bez regulací. Akce se nelíbí magistrátu. Protest budeme sledovat online. Sledujte Pražský deník. 

2.10.2017

Chtěli přímou volbu, teď mnozí litují. Kvůli Zemanovi

/ANKETA/ Za necelé tři týdny občané zvolí poslance a rozhodnou také o složení vlády. Budou si možná vybírat i podle toho, jak se lídři jednotlivých stran stavějí k současné hlavě státu. Před pěti lety podpořily přímou prezidentskou volbu kromě KSČM a tří poslanců ODS všechny parlamentní strany.

2.10.2017

Zaujmout mladé voliče je těžké. Nejvíce je ovlivňují rodiče, tvrdí politolog

Jsou nevyzpytatelní a nestálí, shodují se při hodnocení prvovoličů odborníci. Nejvíce je podle nich ovlivňují rodiče. K říjnovým volbám do sněmovny může v Jihomoravském kraji přijít až čtyřicet tisíc mladých lidí, kteří poslance nikdy dřív nevolili. Jejich vliv na výsledek je velká neznámá.

1.10.2017

Taxikáři v Brně budou protestovat. Podpoří tak pražskou stávku proti Uberu

Na možné zdržení se musí v pondělí připravit brněnští řidiči. Taxikáři plánují demonstrační jízdu městem. Chtějí tak podpořit plánovanou pražskou stávku proti řidičům Uberu. Ve městě přitom služba nejezdí, kvůli předběžnému zákazu, které vydal Krajský soud v Brně letos v dubnu.

AKTUALIZOVÁNO
1.10.2017

OBRAZEM: Krásná dřina zvaná tanec. Do Ostravy se sjeli profesionálové

Po roce se do Ostravy na víkend vrátila mezinárodní taneční soutěž Czech Dance Open Ostrava 2017 a Super Grand Prix profesionálů v latinskoamerických tancích Finále této taneční soutěže bylo ozdobou již devátého ročníku tanečně zábavného pořadu České televize Galashow s latinou. 

AKTUALIZOVÁNO
1.10.2017

Čeští politici kritizují zásah španělské policie v Katalánsku

Čeští politici kritizují zásahy španělské policie proti voličům v katalánském referendu o nezávislosti. Europoslanci Pavel Svoboda (KDU-ČSL), Kateřina Konečná (KSČM) a Stanislav Polčák (STAN, zvolen za TOP 09) se v pořadu Otázky Václava Moravce shodli, že postup policistů, kteří použili i gumové projektily, byl brutální a věc by si zasloužila odsouzení ze strany Evropské komise.

1.10.2017

V pražských věznicích je více než 1200 vězňů. Téměř polovina z nich má práci

Většina vězňů pracuje v provozu věznic na Pankráci a v Ruzyni. Z 1237 vězňů jich pracuje 530. Práci mimo věznici pak má 168 lidí ve věznicích. 

1.10.2017

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Spravit chuť v závěru sezony, kterou leckde právem mohou považovat za slabší, si nyní mohou milovníci houbaření. Pokud budou mít štěstí a v lese je nepředběhnou konkurenti, úroda by mohla stát za to. A rázem je tu problém se zpracováním. 

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2017

Metanol po třech letech znovu udeřil. Policie vyšetřuje otravu muže ze Znojemska

Metanol má nejspíš další oběť. Tragédie se údajně měla stát v Sedlešovicích na Znojemsku. „V pátek jsme přijali oznámení o úmrtí muže. Policie prověřuje i možnost, že mohl zemřít na následky otravy metanolem,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Komárová. 

30.9.2017

Vobořil: Alkohol je až u dvou třetin případů domácího násilí

Až ve dvou třetinách případů domácího násilí v Česku hrál roli alkohol. Kolem 70 procent žen, jejichž partner se minimálně jednou týdně opil, násilí doma zažilo. Novinářům to řekl národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Podle něj se vliv alkoholu při domácím a sexuálním násilí i zneužívání dětí opomíjí. Na problém by měla upozornit kampaň a chystají se návrhy opatření k omezení nadměrného pití.

30.9.2017

Senát ocenil starosty, kteří jsou ve funkci přes 20 let

Zhruba stovka starostů převzala dnes v Senátu pamětní list, kterým je horní komora Parlamentu ocenila za více než dvacetileté vedení jejich obcí. Dalším asi 170 starostům, kteří se dnes nemohli do Senátu dostavit, předají ocenění senátoři při návštěvě svých volebních obvodů.

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2017

V září zemřelo při dopravních nehodách 49 lidí, o 3 méně než loni

V září zemřelo při dopravních nehodách v Česku 49 lidí, což je o tři méně než před rokem a nejméně za září v novodobých statistikách. Od začátku roku si dopravní kolize vyžádaly 378 lidských životů, což je o 17 obětí méně než ve stejném období loni. Dnes to řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. Bilance je předběžná, oficiální čísla zveřejní policie zhruba za týden.

30.9.2017

V říjnu se ochladí, v závěru denní teploty nepřekročí 10 stupňů

V průběhu října se postupně ochladí, maximální denní teploty se budou pohybovat zpočátku kolem 15 stupňů Celsia, v závěru měsíce už nepřekročí deset stupňů. Minimální denní teploty poklesnou v závěru října i k nule. 

30.9.2017

Nový ředitel ČHMÚ Rieder chce posílit výzkumnou činnost

Větší zapojení do výzkumných projektů, otevřenější komunikaci s veřejností a plnohodnotnou účast v Evropském centru pro střednědobou předpověď chce prosadit nový ředitel Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Mark Rieder. Řekl to v rozhovoru s ČTK. Funkce se Rieder ujme 1. října, dosud vedl Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka.

30.9.2017

Soud začne rozplétat kauzu, kde figuruje firma z fondů Babiše

Pražský městský soud začne v pondělí rozplétat případ zmanipulovaných tendrů České pošty, který se týká zadávání malých stavebních zakázek a zakázek na dodávky pneumatik a náhradních dílů. Před soudem stane pět bývalých manažerů pošty, pět zástupců firem a tři společnosti, mezi které patří také hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. 

30.9.2017

Fotograf Koláček: Kdyby někdo přišel, jestli fotit v Sýrii, neodmítl bych

/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Ještě nedávno obsluhoval sympatický mladý muž v Hřebíkárně v Bezručově údolí v okrese Chomutov. Jeho snímky přitom sbírají významná ocenění a tisknou je prestižní magazíny.

30.9.2017

Houbaři mají žně. I bedly mohou být nebezpečné, varuje odborník

/FOTOGALERIE/ Houbaři si odnášejí z lesů na jihu Moravy košíky plné hub. Letošní sezona se opravdu vydařila. „Houby nehledám, ale jednoduše sbírám. Měli jsme několikrát smaženici, bramboračku s houbami i smažené bedly,“ prohlásil Martin Knotek ze Znojma.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení