Policie kvůli oznámení evakuovala celou ulici, která zůstala uzavřená až do příjezdu pyrotechnika. „Ten v kufříku nic nebezpečného nezjistil," řekla Znojemskému deníku Rovnost po osmé večer znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Případem se bude policie dál zabývat.

Lidé byli z nastálé situace rozladění. „Nevím, jestli tohle někomu připadá jako legrace v době, kdy světem hýbou události z Paříže," řekla na místě Marcela Pokorná, která na advent dorazila s rodinou.

Podobný incident řešili přitom jen o několik hodin dříve i policisté v Břeclavi. Pustili se do prohledávání tamních cukráren patřících pod značku Delikana. Do terénu je vyhnal anonym vyhrožující umístěním bomby. Evakuovat bylo třeba hosty i zaměstnance. V nákupním centru se evakuace dotkla také sousedních prodejen. Celkem šlo o jednašedesát lidí. Po prohledání míst speciálně vycvičenými psy policisté oznámili, že zůstalo u výhrůžky. Bombu nenašli.

Anonym oznámil v obchoďáku ve Slaném na Kladensku bombu

Podobné manévry byly včera i ve Slaném ve středních Čechách. I zde se ukázalo oznámení být falešným. Na policejní linku oznámil v neděli večer anonym, že ve místním Kauflandu je bomba. Policisté ve spolupráci s hasiči evakuovali neprodleně více než osmdesát lidí.

Jak po 21. hodině potvrdila policejní mluvčí Štěpánka Zatloukalová, že policisté společně s pyrotechniky prohledali celý obchodní dům s negativním výsledkem. 

Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů a jeden evakuační autobus, v němž čekali pracovníci obchodu, aby se mohli vrátit na svoje pracoviště.

Všichni zákazníci ukončili při vyhlášení poplachu svoje nákupu a i s auty opustili přilehlé parkoviště.

Pro obchodní řetězec bude nedobrovolné uzavření nemalá finanční ztráta. Jistou už jeho provozovatelé pocítili v dobách, kdy byla rekonstruována přilehlá Ouvalova ulice a přístup k supermarketu měli lidé z jedné strany omezený