Skupina rakouských "soudních znalců, výzkumníků z řad soudních a forenzních patologů" prý podle Aeronetu uspořádala "tiskovou konferenci v Patologickém institutu v německém Reutlingenu", kde údajně zveřejnila "unikátní fotografie" z forenzních rozborů zjevně kontaminovaných vakcín a krve očkovaných lidí. Až na to, že nešlo o soudní znalce ani o patology, někteří nebyli ani z Rakouska a určitě se nevěnovali forenzním rozborům vakcín ani krve. 

Je to tady zase

Podle údajných výzkumníků byly ve vakcínách nalezeny kontaminanty, které "jsou tvořeny umělými polymery na bázi silikonu, uhlíku a jeho oxidů".

"Tyto kontaminanty se podobají olihním, respektive malým chobotničkám s chapadly, které cestují v těle očkovaného člověku stejně autonomně jako ty zmíněné sondy. Podle výzkumníků mají tyto objekty velkou spojitost se vznikem podivných vláken v lidském těle, která se najednou po očkování objeví a začnou v těle člověka růst," prohlašuje Aeronet.

Očkování proti Covidu neustále provázejí další a další lži a dezinformace, ilustrační foto
Ničí vakcína proti covidu červené krvinky? Nepodložený nesmysl, dokládá agentura

V žádném případě prý nejde o nečistotu ani špínu, ale prý to vypadá jako "uměle vyrobené objekty z oblasti nano-inženýrství". Záznam z konference prý Youtube smazal, ale dá se najít na Bitchute.

Konspirační teorie, kterou údajní "odborníci" razí, není nijak nová. Videa se záběry a fotografiemi z nejrůznějších mikroskopů, které mají prokazovat, že se buď ve vakcínách nebo třeba na testovacích tyčinkách nacházejí tu údajné oxidy grafenu, tu čipy, tu tajemné "morgellony" čili živí parazité vznikající z nanovláken, či jiné záhadné předměty, se šíří po internetu již nějakou dobu. Zveřejňované snímky ani záběry ale ve skutečnosti nikdy nic nedokazují.

Konspirátoři nejprve tvrdili, že se testovacími tyčinkami zaváděly do těla čipy, teď prý živí parazité – tajemné morgellony. Ilustrační foto.
Nový strašák šiřitelů lží: Testovacími tyčinkami nám strkají do hlav morgellony

Na dezinformačních webech Gloria.tv a AC24 například běželo video, jež mělo údajně dokládat, že ve vakcínách Pfizeru je přítomen "oxid grafenu". Video ukazovalo mikroskopické záběry, kde bylo vidět molekuly spojující se do větších struktur (což byl podle dezinformátorů projev "krystalizace oxidu grafenu").

Jak ale upozornila tisková agentura AFP, grafen je ve skutečnosti látka, která není pod mikroskopem vidět, protože její tloušťka nepřesahuje miliontinu milimetru. K jejímu pozorování by autoři videa potřebovali speciální techniku, kterou neměli a nepoužili. Spojující se molekuly představovaly v reálu docela běžné vysrážení se krystalků obyčejné soli, kterou výrobce vakcíny uvádí v seznamu pomocných látek.

Rakouští lékaři? Němečtí lékaři? Ne, jen lháři

Stejná skupina, která je nyní Aeronetem označována za "rakouské lékaře a soudní znalce", se už objevila na jiných dezinformačních videích, šířených na českém i slovenském Facebooku letos v srpnu, kde byla pro změnu prezentována jako "němečtí lékaři". Typické přitom bylo, že nikdo z údajných "odborníků" se ve videích nepředstavoval jménem ani neuváděl, z jaké instituce vlastně je.

Identitu několika těchto konspiračních teoretiků nicméně nakonec odkryl s pomocí informací agentury Reuters a dalších zahraničních zdrojů web Manipulatori.cz.

Bill Gates.
Bill Gates bude popraven 5. října 2021, píše dezinformační server

Žena, jež ve videích vystupovala jako ta, která pracuje s mikroskopem a která vyvolávala dojem, že je lékařka či laboratorní specialistka, se jmenuje Bärbel Ghitallaová, je vystudovaná zdravotní sestra (nikoli lékařka) a věnuje se "léčitelství". 

Další z údajných "soudních a forenzních patologů", jak tuto spikleneckou skupinu tituluje Aeronet, se jmenuje Axel Bolland a věnuje se tzv. "alternativní medicíně" a akupunktuře.

Video, jež mělo být podle Aeronetu "záznamem tiskové konference v Patologickém institutu v německém Reutlingenu", zachycuje neidentifikovatelnou místnost s kádinkami na poličce v pozadí. 

Náraz letadla do jižní věže Světového obchodního centra. Severní věž byla zasažená jako první
Konspirační teorie o 11. září stále žijí. Mluví o odpálení budov i útoku raketou

Není ani nijak zřejmé, jak byly pořízeny údajné záběry z mikroskopů, jimiž tato skupina opakovaně "argumentuje". Jisté je jen to, že nejde o žádné odborné důkazy.

Deník proti fake news.Deník proti fake news.Zdroj: DeníkPodle vyjádření mluvčí Britské hematologické společnosti pro agenturu Reuters bylo například hodnocení některých snímků údajnou "lékařkou" neodborné, protože ta žena nerozeznala ani rozdíl mezi rozborem fluorescenční mikroskopií a běžným krevním obrazem. Zveřejněné záběry nelze brát podle hematologů oslovených agenturou Reuters jako důvěryhodné. 

Skutečnost, že server Youtube video s pravděpodobně sehranou tiskovou konferencí smazal, může být pravdivá.