V obci je zatím klid a na pronajatém pozemku mezi osadami Údrč a Dlouhá ves, kde se podobná akce odehrála i letos na jaře, postává sotva deset osobních vozů. Hudba zatím nehraje. Organizátoři přitom počítají s tím, že by dorazit mělo na tisíc lidí.

Starostové z okolních obcí nemají bližší informace, co přesně se u lesa má dít.

"Volal mi nějaký muž, který se představil jako organizátor akce. Informoval mě, že o víkendu má být u Údrče další technoparty. Zároveň mi sdělil, že ji nemusí oznamovat. Jako starosta mám však na věc jiný názor. Organizátory můžeme ale postihnout jen případnou pokutou," uvedl pro deník starosta sousedního Bochova Miroslav Egert.

Obec totiž ze zákona nemůže podobnou akci na svém území zakázat. "Kdybych takovou pravomoc měl, technoparty bych povolil. To ale pouze v případě, že její účastníci budou dodržovat pořádek, uklidí po sobě a nebudou narušovat noční klid," řekl Karlovarskému deníku.

Policisté už jsou v pohotovosti. "Na místě jsou posíleny policejní hlídky, které budou provádět zajištění bezpečnosti osob a majetku na místě konání technopárty a v okolních obcích, budou zajišťovat klid a veřejný pořádek, ale i bezpečnost a plynulost silničního provozu na příjezdových cestách," informoval policejní mluvčí Pavel Valenta.

Další technoparty se o víkendu koná také v Krásně na Sokolovsku, na kterou má přijet zhruba stovka lidí.

Menších technoparty letos bude daleko více než v uplynulých letech, protože ta největší, CzechTek, se letos nekoná.