Hromy,blesky a déšť přináší fronta, která postupně přejde přes celé územírepubliky a která dnes hrozí poměrně silnou bouřkovou činností, intenzivními přívalovými srážkami a krupobitím.

Na Chebsku už prší

První bouřky se už od rána vyskytujína západě Čech vyskytují první bouřky a obyvatelé Chebského a Karlovarského kraje seprobudili do zataženého rána s deštěm.

Meteorologové očekávají, že v bouřkách může místy spadnout až 30mm srážek a není vyloučeno, že znovu přijdou lokálnízáplavy, že budou zatopeny zatopy sklepy a silnice.

Moravské tropy

Počasí v republice bude dnes ale rozdíálné. NaMoravě si na rozdíl od západu Čechlidéještětropický den užijí.

"Na Moravě a ve Slezsku se dnešní odpolední teploty zastaví až na 34 °C. Pro dnešní den je teplotní rekord pro pražské Klementinum 34,5 °C z roku 1868, " říká meteoroložka Meteopressu Dagmar Honsová.

Praze ale zlomení rekordu nehrozí - ochlazení sem přijde ze západu poměrně brzy.

Jaké bude počasí do konce prázdnin? Na to se dnes od 12,00 můžete ptát meteoroložky Dagmar Honsové

Těžké počasí

Vysoká vlhkost vzduchu až 85 procent, bouřky a na Moravě tropické teploty, budou dnes znepříjemňovat život rizikovým skupinám obvyvatelstva. Pozor by mělidávat zejména o osoby s kardiovaskulárními chorobami, jedinci s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občané. Zvýšení zátěže platí i pro kardiaky, zejména s anginou pectoris.

Po přechodu studené fronty sevýrazně ochladí a to v pátek až o 10°C a chladnější trend počasí vydrží i v sobotu.

V neděli se naopak očekává zlepšování počasí s převážně polojasnou oblohou a teplotami až na příjemně letrních 28°C. V pondělí pak, podle tendencí amerického a japonského modelu,by se měly krátkodobě vyšplhat teploty opět na 30°C.