Marcela Urbanová a její nová advokátka Klára Veselá-Samková nyní tvrdí, že to byl právě někdejší ministr spravedlnosti za ODS Jiří Novák, kdo kauzu ve skutečnosti rozpoutal. Urbanové prý řekl, že podezření o úplatku musí oznámit.

"Nemusí a nemusel," říká Samková-Veselá.

To, že s Novákem ukončila spolupráci, vysvětluje Urbanová obavami z politických her kolem případu.

"Ve chvíli, kdy se do kauzy vložila nejvyšší státní zástupkyně mi došlo, že už to není jen Urbanová versus Čunek, ale že za tím musí něco být," vysvětluje. "Dostala jsem strach, že se stanu součástí nějaké politické hry. Proto jsem vyměnila advokáta."

Doporučili ho

 

Marcela Urbanová služby advokáta Nováka vyhledala kvůli pracovně právnímu sporu s tehdejším nadřízeným - starostou Čunkem.

Urbanová tvrdí, že advokáta Nováka našla náhodou mezi advokáty zaměřujícími se na pracovní právo. "Poprosila jsem pak člověka z fakulty, aby mi řekl, který z nich je nejlepší," říká Urbanová. "Doporučili mi Nováka, tak jsem ho oslovila."

Teď pykám

Urbanová nyní ústy své advokátky Novákovi vyčítá, že trestní oznámení na Čunka vůbec podal. "Při jednom našem jednání jsem se mu zmínila o tom, co jsem viděla a u čeho jsem byla přítomna," říká Urbanová. "Kromě toho, co jsem viděla, jsem proti Čunkovi neměla žádný důkaz."

Tvrdí také, že netušila, že její tehdejší právní zástupce na Čunkatrestní oznámení podá.

"Nevěděla jsem, co se vlastně děje," říká Urbanová. "Informaci jsem sdělila svému tehdejšímu advokátovi a byla jsem přesvědčena, že vše, co činí, se děje pro ochranu mých zájmů. Zmýlila jsem se a teď za to pykám."

"Kdybych věděla, co se rozpoutá, mlčela bych jako hrob," říká dnes Urbanová.

Je mi to jedno

 

Advokát Jiří Novák nechce vysvětlit, proč trestní oznámení podal, i přestože paní Urbanová neměla v ruce důkazy. Aktuálně.cz dnes pouze potvrdil, že s ním jeho klientka rozvázala smlouvu o zastupování v kauze Čunek.

"Ano, je to tak," řekl Novák. "K ostatnímu se nemohu vyjádřit, jsem vázán mlčenlivostí. To, co o mě nyní říká paní Urbanová mi je ale úplně jedno."

Protokoly na stole

Urbanová pod pevnou taktovkou nové advokátky podala v úterý ústavní stížnost, v níž napadá rozhodnutí státního zástupce Arifa Salichova, který zastavil stíhání Čunka.

Podle Urbanové ale dnes státní zastupitelstvo dodalo advokátce protokoly všech výpovědí, které během vyšetřování Urbanová učinila.

Tím ztrácí na významu část ústavní stížnosti. Advokátka Samková-Veselá v ní totiž požaduje právě vydání protokolů z výslechu její klientky.