Zjistila to agentura ČTK, která uvádí, žev pondělí museli zasahovat kvůli kvůli počasíu více než dvou set mimořádných událostí. Celkově vyjížděli pak k 530 mimořádným událostem - to je právě onen dvojnásobek průměru.

"Hasiči tak v pondělí zažili jeden z nejnáročnějších dnů za poslední dobu," řekl agentuře mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Petr Kopáček.

 

Kromě toho, že hasiči na mnoha místech čerpali vodu ze zatopených domů či komunikací,musli likvidovat i požáry,způsobené bleskem. "V terénu bylo 632 jednotek požární ochrany, z toho 391 jednotek Hasičského záchranného sboru," uvedl Kopáček.

Například hasiči z Moravskoslezského kraje hlásí, že včera mezi sedmou a desátou večer zasahovali na Novojičínsku, Opavsku a v Ostravě už více než třiceti případů, které způsobily bouřky.

Ve Vítkově naFrýdecko-Místeckusilný vítr poskodil střechu místní skoly (50 x 25m), hasiči museli 25 ubytovaných osob umístit do náhradních prostor.

V Olomouckém krajihasiči zasahovali u19 případů. V deseti z nich se jednaloo čerpání vody, ve zbývajících museli odstraňovat padlé stromy a čistit ucpané kanalizace.