Předposlední prázdninový víkend by se proto měl využít. "Pokud si chcete užít ještě sluníčka a celkem příjemného rázu počasí, využijte tento víkend, později se totiž začne citelně ochlazovat," radímeteorlog Jan Horák z Meteopressu.

Už od pátku se bude počasí zlepšovat, bude ubývat oblačnosti a srážek, i když se navzdory teplotám mezi 24 až 28 stupni Celsia musí stále ještě počítat s bouřkami, ač jen ojedinělými.

V sobotu i v neděli bude ještě lépe,i kdyžžádné tropické počasí se do České republiky na konec prázdnin nechystá.Teploty se budou držet těsně na letních hodnotách kolem 25°C a směrem k polovině dalšího pracovního týdne budou citelně klesat.

Dnešní rizika

Dnesčekámeteploty až k29°C, ale stále platí varování před bouřkami, s nimiž mohou přijít přívlaové srážky a nárazovitý vítr.

Na dnešní den se musí připravit i rizikové skupiny obyvatelstva, pro které bude počasí středně zátěžové.

Očekává se přechod slabé studené fronty, který může znamenat mírné zvýšení zátěže zejména u chronicky nemocných a starších občanů, předpokládaný výskyt bouřek může zvýšit zátěž zejména u astmatiků, kardiaků a psychicky labilních osob

Čas léta se nachyluje

Počasí už také dává tušit, že čas léta se krátí. K ránu už můžeme pravidelně očekávat mlhy a kouřma a celkově nám počasí svým charakterem připomene přicházjící podzim.

I den se už výrazně krátí a Slunce dnes například vyšlo v 06.01 hodin a jeho západ nastane už ve 20.04 hodin.

Odpolední teploty proto také kulminují už kolem druhé hodiny odpolední a dnešní teplotní rekord z pražského Klementina hlásí přímo tropickou hodnoutu 35,3 °C z roku 1853, kdy si Pražané užívali opravdu horkého léta i ke konci srpna.