Po poradě, která se odehrála minulé úterý, sepsalnáměstek policejního prezidenta Jiří Houba podle rozhlasuo Kubicem už druhé hlášení o mimořádné události. Rozhlas tvrdí, že podle nového služebního zákona může vedení Policejního prezídiaKubicehopo dvou takovýchto hlášeních odvolat z funkce.

Rozhlas připomíná, žese minulé úterý na poradě vedení celorepublikových útvarů dodehrálatvrdá slovní přestřelka. Co přesně se na poradě událo, ví jen její přímí účastníci.

Den po poradě si náměstek Jiří Houba předvolal Jana Kubiceho, uvedl rozhlas na internetových stránkách, a sepsal o něm už druhé hlášení o mimořádné události.První hlášení Houba sepsal před několikatýdny - tehdyKubiceho pokáral za to, že ho neinformoval o průběhu výběrového řízení ve svém útvaru.

Rozhlasu informace o incidentu potvrdila mluvčí prezidia Pavla Kopecká. "Byl sepsán záznam o významné události s panem ředitelem Kubicem a bylo to pro porušení etického kodexu Policie České republiky."

Jana Kubiceho reportéři rozhlasu nezastihli, takže se k událostem na prezidiu nemohl vyjádřit. Rozhlas připomíná, že seproti hlášení o mimořádné události nemůže odvolat."Tento záznamje však součástí služebního hodnocení a proti němu odvolání podat můžet," řekla autorům zprávy mluvčí prezidia.

Jméno Jana Kubiceho je všeobecné známé od loňských voleb, před nimiž tento policejní důstojní předložil ve sněmovně poslancům dokumenty, které podle něho naznačovaly, jak se propojuje politické prostředí s organizovaným podsvětím v České republice. Někteří komentátoři tedy v souvislosti s novými potížemi Kubiceho připomínají, že za nimi může být permanentní politický tlak na Kubiceho odvolání.