Před lety byla Praha a společnost ABF partnery ve společném podniku s názvem PVA (Pražský areál výstaviště), dnes je čeká soudní spor o letňanské pozemky, které byly předmětem jejich dřívějších smluv.

Praha se zavázala zdarma po 99 let vkládat do společného podniku pozemky, ABF slíbilo postavit výstaviště. Před třemi lety Praha smlouvy vypověděla a letos to pražští radní dali PVA na vědomí.PVA podalo na město žalobu a tvrdí, že výpověď smluv neplatí. A Praha dnes zopakovala, žena odstoupení od společných smluv trvá.

Praha trvá takéna navrácení pozemků, shodli se také na úterním jednání pražští radní. PVA do dnešního dne hospodaří s 24 hektary půdy, které město Praha podle původních smluv do společného podniku vložila. Teď chce ale pozemky zpět. PVA už se obrátilo na Obvodní soud pro Prahu 1 a ten už vydal předběžné opatření, podle něhož teď Praha nemůže s pozemky zatím nakládat.

"Praha se proti předběžnému opatření vydanému na návrh PVA odvolala, Městský soud o odvolání zatím nerozhodl," řekl Aktuálně.cz radní Milan Richter. O žalobě o náhradě škod ve výši 3,5 milirady, kterou společnost PVA na město Praha podala, zatím radní nemají žádné informace. "Situaci řeší naši právníci," tvrdí Richter.