Stanice se v okamžiku fotografování pohybovala rychlostí 8 kilometrů za sekundu ve směru od západu na východ. Bohužel se nepodařilo získat původně plánovanou noční fotografii přesně z okamžiku přeletu stanice nad Českou republikou v době, kdy astronautům a Krtečkovi svítili nadšení pozemšťané na cestu vesmírem.

To se mělo odehrát 24. a 25. května večer, kdy ISS prolétala nad Evropou tak, že měla být z Česka dobře viditelná. Na vině bylo (zjednodušeně) v tom okamžiku nevhodné natočení vesmírného komplexu proti Slunci i Zemi, které neumožnilo kvůli omezenému výhledu z ISS získat fotografii noční České republiky.

Lidé, kteří ISS pozorovali ze Země, vyfotili se u toho a zaslali fotky organizátorům projektu, se nyní mohou těšit na to, že se jejich snímky dostanou do kosmu. Pořadatelé totiž vyberou ty nejhezčí a pošlou je Feustelovi na palubu ISS. "Jejich autoři obdrží drobné upomínkové předměty a především certifikát o tom, že jejich fotografie byla až ve vesmíru," uvedl Suchan.

Zájemci o vesmír a život na ISS se také mohou Feustela zeptat na podrobnosti z jeho mise nebo na to, jak se má "český astronaut" Krteček. Dotazy mohou do 17. červan zasílat na facebook projektu nebo e-mail, který najdou na webu. Feustel je připravený na ně odpovědět přímo z paluby ISS, a dokonce vybere nejzajímavější otázku, za kterou tazatel dostane malý dárek.