O čem byla řeč v debatě Deníku s Andrejem Babišem: 

  • o bezpečnostních rizicích
  • o míru na Ukrajině
  • o Donaldu Trumpovi
  • o třetí světové válce
  • o uniklém e-mailu a Janu Lipavském
  • o názorovém posunu Emmanuela Macrona 

„Najíždí na pacifistickou notu a mně přijde, že způsob, jakým podkopává obranyschopnost a mezinárodní postavení naší země, začíná být jejím bezpečnostním ohrožením,“ uvedl v nedělní televizní diskusi ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

Na to Babiš reagoval zaúkolováním svých spolupracovníků: „Udělejte mi teze, podklady na tohoto zmr… Napište mi příběh Izrael, jak se vykašlal na naše lidi, jak byl v Dauhá, jezdí všude, dělá kampaň, korespondenční volba.“ Jeho soukromá korespondence se dostala na veřejnost proto, že e-mail omylem odeslal jmenovci svého poradce Janu Rovenskému.

Únik e-mailu expremiéra Andreje Babiše není v české politice nijak ojedinělým případem. O podobných kauzách se dočtete v článku:

Únik emailu expremiéra Andreje Babiše, ve kterém vulgárně častuje ministra zahraničí Jana Lipavského a žádá po svých spolupracovnících rešerši citlivých informací, není v české politice prvním podobným případem.
Babišův email připomněl staré skandály. Politici se v křeslech i tak často udrží

Co vše již zaznělo v živých debatách se šéfem hnutí ANO? Články a záznamy najdete ZDE.

Pětikoalice se točí na tom, že šéf ANO shání citlivé údaje o rodině svých ideových protivníků. Poslanci ANO svého šéfa naopak hájí, že chtěl jen vědět, je-li Jan Lipavský otec, aby se ho mohl zeptat, zda by své potomky poslal do války. „Zatahovat děti a manželky protivníků do politického boje je nechutné, stejně jako si dělat na oponenty složky plné hnoje,“ uvedl vicepremiér a předseda Pirátů Ivan Bartoš.