Kabinet zatím nemá jistou podporu rozpočtu, jedná o něm i s opozicí, protože hlasovat pro půlbilionový schodek se zdráhá i KSČM, která dosud rozpočtové návrhy vlády podporovala. "Nechci předčasné volby, ale v momentě, že by naše koaliční vláda nemohla prosadit rozpočty, které potřebuje, tak potom to samozřejmě může být otázka na stole," uvedl dopoledne Babiš.

Později na twitteru své vyjádření doplnil. "Předčasné volby? Na ty se ptali novináři. Já je vyloučil. Nechci je," napsal. Téma by podle něj bylo na řadě až na posledním místě. "Kdybychom viděli, že jiná cesta, jak prosadit proinvestiční rozpočet, který naše ekonomika nutně potřebuje, už prostě není," dodal.

Jedna z posledních možností

Předseda poslaneckého klubu koaliční ČSSD Jan Chvojka novinářům ve Sněmovně řekl, že si nemyslí, že by bylo téma předčasných voleb na pořadu dne. "Teoretická možnost tu vždy je, ale podle našeho názoru je to jedna z posledních možností," podotkl. Ani z pohledu opozičních stran by podle Chvojky nebyly volby zřejmě výhodné.

"I když jsou silné ve svých výrocích, nebylo by to z jejich pohledu úplně rozumné vzhledem k tomu, jak by mohly dopadnout," řekl.