Právě kvůli vysoké ceně a dalšímu rozhodování o nádraží si premiér vyžádal další informace. „Nedostal jsem úplně ucelený obrázek výdajů a příjmů, takže o tom budeme určitě ještě  diskutovat,“ řekl premiér.

Podle Babiše a vicepremiéra Richarda Brabce jsou největší problémy kraje sociální služby a sucho. „Máme za sebou jeden z nejteplejších a nejsušších dubnů za padesát nebo šedesát let a bohužel výhled na další měsíce není dobrý. Rozhodli jsme se proto znovu nabídnout peníze především malým obcím na průzkumné i nové vrty a zajištění dalších zdrojů pitné vody pro lidi. Oproti roku 2016, kdy jsme nabídli obcím tři sta milionů, částku letos zdvojnásobíme,“ uvedl Brabec.

S jihomoravskými radními probral premiér i aktuální problémy kraje. „Dvě hodiny jsme debatovali o sociální oblasti, důležitých dopravních staveb a projektů regionálního rozvoje. Na oba dva dny máme připraven náročný program, chceme vládě ukázat připravené investiční akce,“ uvedl po jednání jihomoravský hejtman Bohumil Šimek.

Návštěva vlády v kraji pokračovala ve středu v Miroslavi, Mikulově a Břeclavi. Ve čtvrtek navštíví Ostrov u Macochy, Vyškov, Šlapanice a opět Brno.