Česká armáda měla dosud v Afghánistánu kolem 260 vojáků. Většina z nich hlídá spojeneckou základnu Bagrám nedaleko od Kábulu. Další vojáci působí v Kábulu ve velitelství mise, trénují afghánské piloty vrtulníků a jako chirurgický tým jsou součástí kábulské polní nemocnice.

Mluvčí generálního štábu Jan Šulc řekl, že jednotka specialistů na informační technologie bude v Afghánistánu do ledna, poté ji vystřídají kolegové z jiné spojenecké země.

Úkolem příslušníků Nasaditelného spojovacího modulu (Deployable Communication Module, DCM-B), kteří jsou součástí 3. spojovacího praporu NATO sídlícího v Polsku, je správa systému velení a řízení v operačním centru spojenecké mise Resolute Support. Tým zabezpečuje podporu uživatelů spojeneckých informačních systémů v Afghánistánu. Patří k němu také dva řídící pracovníci operačního centra a dvojice logistických odborníků.

"Naše působení na základně HKIA znamená velký profesní krok pro všechny příslušníky jednotky. Účast na dvou až třech několikaměsíčních zahraničních cvičeních ročně je pro nás běžnou praxí. Vyslání do Afghánistánu je po zkušenostech v misi v Turecku a v Kosovu dalším důležitým nasazením naší jednotky," uvedl velitel skupiny Tomáš D.