Nejvýraznější změnou je odchod jednapadesátiletého Štefánika. "Já bych v podstatě po třech letech měl odejít z funkce, což je takový standardní čas pro velitele vzdušných sil a měl bych jít do zahraničí. Dle plánu bych měl jít do Švédska dělat defence attaché," řekl Štefánik minulý týden.

Podle Šulce ho k 28. červenci na pozici vystřídá brigádní generál Jaromír Šebesta, který byl dosud jeho zástupcem. Místo zástupce velitele vzdušných sil pak od začátku srpna převezme plukovník Petr Hromek.

Již od 1. července má nového ředitele Agentura personalistiky AČR, do jejíhož čela byl ustanoven plukovník Vratislav Beran. Dosavadní ředitel agentury personalistiky plukovník Ota Rolenec totiž nastoupil na pozici hlavního vojenského styčného důstojníka do styčné kanceláře NATO v Kyjevě.

Do struktur NATO odejde od 1. srpna i stávající ředitel sekce rozvoje a plánování schopností ministerstva obrany brigádní generál Pavel Adam, který bude nově působit na společné velitelství NATO v nizozemském Brunssumu v pozici ředitele sekce Partnerství a připravenosti. V Brunssumu sídlí jedno z operačních velitelství NATO.

Od začátku srpna odejde z Česka i dosavadní zástupce velitele pozemních sil brigádní generál Ladislav Jung, který bude nově působit na pozici náčelníka štábu společného velitelství NATO pro výcvik v Bydhošti v Polsku. Ve funkci zástupce velitele pozemních sil ho vystřídá plukovník Ivo Střecha.