Osobní auto Volkswagen Polo jedoucí od centra Hradce vyjelo z dosud nejasných příčin do protisměru, kde se srazilo s linkovým autobusem.

Náraz byl tak silný, že motor z auta, které po nárazu skončilo mimo vozovku, vyletěl a našel se několik desítek metrů daleko.

V troskách vozu zůstali zaklíněni řidič a na zadním sedadle jeho spolujezdec, chlapec.

Hasiči pomocí hydraulického rozpínáku, nůžek a dalšího speciálního nářadí vyprostili oba zraněné po více než dvaceti minutách. Ve vážném stavu byli převezeni záchrannou službou do nemocnice. V autobusu, do něhož osobní auto v protisměru narazilo, se nikomu nic nestalo.

Silnice byla několik desítek minut uzavřena a policie odkláněla dopravu na okolní komunikace.

V sobotu přišla smutná zpráva - devítiletý spolujezdec z volkswagenu zemřel.

Potvrdil nám to operační důstojník hradecké policie s tím, že padesátiletý šofér ze stejného vozu utrpěl těžké zranění.

„Celková hmotná škoda vzniklá při nehodě činí 313 tisíc korun,“ uvedl policista.

Na osobním autě Volkswagen je škoda 250 tisíc, na autobusu 60 tisíc a na peugeotu jedoucím za autobusem, jehož přední část poškodily úlomky, tři tisíce.

V pátek vyšetřovali policisté na silnicích hradeckého okresu dvanáct dopravních nehod s jedním úmrtím, jedním těžkým zraněním a škodou 813 tisíc korun. K nejčastějším příčinám kolizí patřily nepřiměřená rychlost a nedání přednopsti v jízdě. Jeden z řidičů byl pod vlivem alkoholu. Jednalo se o šoféra marcedesu, který v pátek krátce po půlnoci nezvládl v hradecké ulici Jana Černého řízení, v zatáčce vyjel z vozovky a narazil do oplocení. Po příjezdu policistů nadýchal 2,5 promile alkoholu.