"Autoškoly pojedou ve stejném režimu jako doposud, pátkem se pro ně nebude nic měnit," uvedl Havlíček. Znamená to podle něj, že mohou pořádat zkoušky, praktické jízdy i výuku. "Za předpokladu naplnění limitu počtu osob, což platí pro všechny ostatní akce tohoto charakteru," řekl.

Pro autoškoly je rozhodnutí dobrou zprávou, řekl ČTK předseda Asociace autoškol ČR Ondřej Horázný. Podle něj byla většina provozovatelů na možnost pokračování provozu připravena a kurzy tak rušit nemuseli. Takto postupovala například Autoškola Letná.

"Do poslední chvíle jsme čekali a nic jsme nerušili," řekl ČTK Pavel Plzenský z autoškoly. Podle něj opatření umožní dokončení kurzů u stávajících studentů. Přerušení výcviku by mohlo způsobit problémy při prodlužování kurzů.

Autoškoly musely zastavit provoz kvůli vládním koronavirovým opatřením i na jaře, na podzim byla jejich činnost omezena od 22. října. Zkoušky umožnil kabinet konat od 23. listopadu, praktickou výuku pak později obnovil přesun do třetího stupně protiepidemického systému. V Česku působí zhruba 3000 autoškol.