V úvodním projevu označil sytém vládnutí tradičních stran za prohnilý. Uvedl také, že při výběru některých ministrů neměl šťastnou ruku.
Ve chvíli, kdy šéf hnutí ANO tepal praktiky ČSSD, ODS a TOP09, v předsálí hejtman Olomouckého kraje Oto Košta líčil, jak ho regionální bossové ANO bez skrupulí odrovnalili.

Čtěte také: Andrej Babiš: Havel měl u nás zavést prezidentský systém

"Od loňského 8. listopadu mě neuvolněný radní Okleštěk neustále kontaktoval a vznášel požadavky na vedení kraje. Hrubě a bezprecedentně vstupoval so jeho řízení. To pro mě bylo nepřijatelné.

Od počátku bylo jasné, že jsem měl dovést hnutí k vítězství ve volbách a pak být nahrazen panem Oklešťkem," řekl Deníku Košta. Připomněl, že Okleštěk nestihl do dohodnutého termínu sepsta z podkladů všech radních programové prohlášení. Na Koštovu výtku jen odsekl: "Až to bude, tak to bude."

Hejtman dodal, že součástí tlaku na jeho odstoupení bylo pronásledování jeho ženy a její slovní napadání. "To byl moment, kdy jsem si řekl, že to nevzdám a rezignovat dobrovolně nebudu," sdělil evidentně rozhořčený doslihující hejtman a lékař Oto Košta.

Nepřehlédněte: Babiš kritizoval ostatní strany, prý se spojují proti ANO