„Pan premiér se řídí heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, a pokud v tom bude pokračovat, vyzvu, aby upustil od neoprávněných zásahů do mých osobnostních práv. Řekl totiž, že jsem podezřelý ze snahy vyhýbat se placení daní. To je lež. A pokud s tím nepřestane, budu ho žalovat," sdělil Andrej Babiš Deníku vzápětí poté, co Bohuslav Sobotka souhlasil se jmenováním Ivana Pilného ministrem financí.

Premiér totiž zopakoval, že příčinou krize byl Babiš, který nedokázal vyvrátit pochybnosti kolem svých podnikatelských aktivit. „Nikoho jsem nešidil, daně jsem nikdy neobcházel, vždy jsem se řídil platnými zákony," dodal.

Šéf ANO trvá na tom, že byl odvolán nespravedlivě a krizi vyvolal z poltických důvodů Sobotka. „Podle hesla Moudřejší ustoupí jsem souhlasil s výměnou na ministerstvu financí, ale lži akceptovat nebudu," řekl Babiš. Rozčílilo ho i to, že premiér zpochybňuje nezávislost Finanční správy: „To je naprosto samostatná instituce a jako ministr financí jsem s Agrofertem neměl nic společného. Nepřeji si, aby Sobotka pokračoval v otravování atmosféry. Jsem rád, že premiér konečně jedná podle koaliční smlouvy a tím by to mělo skončit."

Babiš uvedl, že neočekává žádné komplikace ze strany prezidenta Miloše Zemana a počítá s předáním úřadu do konce května.

Nepředpokládá, že by si vzal zpátky ze svěřenského fondu svůj majetek, ale uvažuje o vyčlenění mediální divize tak, aby nebyli její novináři „neustále napadáni".