"Nebral bych to jako problém principiální, ale technický," uvedl Bělobrádek tím, že volání po koaličním jednání chápe. Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) připustil, že některé části dnešního zasedání "byly i trošku vzrušenější". Platí podle něj ale, že rozpory vládní partneři budou řešit na zasedání koaliční rady.

Dnešní jednání vlády označil za "výživné" ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Babiš podle něj vyhrožoval rozpadem koalice. "Jo, ČSSD na nás útočí kvůli proběhlé volební kampani. Různým výrokům, které padly v rámci kampaně," napsal Babiš ČTK na dotaz, zda tak opravdu činil.

Mládek dnes v reakci na svou prohru v druhém kole senátních voleb předal premiérovi Bohuslavu Sobotkovi dopis, ve kterém dal svou funkci k dispozici. Sobotka ho ale chce mít dál ve vládní sestavě.

Mládek neuspěl ve druhém kole senátních voleb na Táborsku. Porazil ho učitel Jaroslav Větrovský (za ANO), kterému odevzdalo hlas 59,83 procenta voličů. Ministr průmyslu po volbách podotkl, že v závěru volební kampaně měl pocit, že nebojuje s Větrovským, ale s Babišem.

Babiš v pátek na svém facebookovém profilu označil Mládka za politického parazita a vyzval voliče, aby podpořili Větrovského. Mládek pak na twitteru uvedl, že Babiš je šíbr, který nezná slušnost, a jeho počínání je chucpe. Minulý týden Mládek popsal atmosféru zasedání jako dělnou či pohodovou, protože se jednání nezúčastnil Babiš.

ANO zvítězilo v krajských volbách, tento víkend však nepatřilo stejně jako vládní ČSSD k vítězům druhého kola hlasování o obměně třetiny Senátu. ANO získalo tři mandáty, ČSSD dva. Polepšila si naopak nejmenší vládní stran KDU-ČSL, kandidáti s její podporou uspěli v devíti z 27 obvodů.