„Chci se přesvědčit o celém řešení OKD, nejen Paskova. Měli bychom postupovat podle smlouvy jak byla podepsána," uvedl Babiš.

Babiš před tiskovou konferencí uvedl, že je ve spojení se šéfem NWR a bude s ním mít schůzku příští týden. V pondělí pak má naplánovanou schůzku týkající se bytů, které byly součástí privatizovaného majetku OKD a nyní patří pod společnost RPG Byty.

Koalice se nyní kvůli státní pomoci pro OKD pře. Zatímco ČSSD chce, aby stát nesl náklady na útlum dolu na Frýdecko – Místecku ve výši 1,1 miliardy korun za podmínky, že OKD do konce roku 2016 podpoří ztrátovou těžbu v dole. Předsedové ANO i KDU-ČSL Babiš a Pavel Bělobrádek ale odmítají, aby stát naléval peníze do soukromé firmy.

„Je v zájmu celé vlády, aby se situace na dole Paskov vyřešila, máme na to zhruba duben. Pevně věřím, že koaliční partneři potom udělají to, co je třeba," uvedl dnes v České televizi ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Zdůraznil také, že pomoc OKD není precedentem pro jakoukoli jinou firmu. Evropská komise totiž podobný typ pomoci umožňuje pouze v černouhelném hornictví, které je problémové v celé Evropě.

Rozpory v koalici navíc vyvolaly i některé informace, které se v minulých dnech objevily v Mladé frontě Dnes (MfD), kterou Babiš vlastní. Deník upozorňoval na údajně nevýhodnou privatizaci OKD v době, kdy byl nynější premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ministrem financí. Sobotka dnes kvůli tomu nařknul Babiše z toho, že využívá svých médií ke zvyšování tlaku na koaličního partnera. Šéfredaktorka MfD Sabina Slonková Sobotkovo tvrzení ostře odmítla.