Náklady na stavbu a vybavení zdravotnicko-relaxačního objektu přesáhly 300 milionů korun. V rozhovoru pro týdeník Ekonom to uvedl sám Babiš, píšou dnešní Hospodářské noviny.

Podle Babiše, který působí v oblasti zemědělství, chemické a potravinářské výroby, jde pouze o jednorázovou akci. Výstavbu dalších zdravotnických zařízení neplánuje.

Co se týče klientely, rozhodně se prý nechce orientovat jen na „high society“. „Jsem dost sociálně orientovaný, to by bylo proti mému životnímu přesvědčení,“ uvedl Babiš. Podle listu pro něj ale asi nejdůležitější bude, zda uzavře smlouvy se zdravotními pojišťovnami, o což právě usiluje. Pokud by se mu to totiž nepodařilo, pacienti by museli přistoupit na přímou platbu.

Babiš není zdaleka prvním českým miliardářem, který vstoupil na půdu zdravotnictví. Asi nejznámějším příkladem je podle HN třinecký ocelář Tomáš Chrenek, jehož skupina Agel provozuje v Česku deset nemocnic a několik dalších zařízení. Do péče o lidské zdraví se rozhodly investovat i finanční skupiny PPF, Appian či Penta.