České dráhy se snímkem z modernizovaného vozu pochlubily na svých sociálních sítích, stejně tak premiér a ministr. Na těchto spojích běžně jezdí soupravy složené z vozů řady A, B a BDs, tedy v podstatě toho nejhoršího, co České dráhy cestujícím na rychlících nabízejí. Jde o vozy, které prošly jen drobnými úpravami, například výměnou potahů.

České dráhy nasadily vůz pro premiéra v době, kdy na řadě jiných linek trvale bojují s nedostatkem vhodných moderních vozů, například na Západních nebo Valašských expresech.

Babiš slíbil lepší cestování na železnici

„Vzhledem k plánovanému dnešnímu jednání ohledně dopravní situace na železnici ve Středočeském kraji byl do oběhu zařazen velkoprostorový vůz, který byl k dispozici, takové jednání umožnil a zároveň může zůstat na lince v běžném provozu a v této soupravě i v následujících dnech,“ uvedly České dráhy na twitteru.

Podle rezervačního systému ČD ale jezdí další dny stále soupravy složené ze starých vozů. ČD neuvedly, z jakého jiného vlaku musely tento vůz pro premiéra přesunout.

Babiš dnes slíbil, že cestování vlaky v okolí Prahy se zlepší prodloužením souprav a nástupišť. Pražský objednatel veřejné dopravy Ropid už dříve tlačil na pořizování velkokapacitnějších souprav pro tyto spoje, narazil ale na odpor Středočeského kraje, který je pod vládou hnutí ANO 2011.