„Poradenská firma poskytuje služby klientům nejrůznějšího charakteru. My jsme je poskytovali v oblasti strategického poradenství. Nikoliv v otázkách, které probíhají v médiích, že jsme se podíleli nebo že se to týkalo privatizace OKD. V té věci lobbovaly úplně jiné osoby, dokonce vysoce postavení politici," odpověděl Pavel Telička v debatě na otázku, jestli jednal v zájmu NWR.

Teličkova firma BXL Consulting poskytovala NWR, kterou z většiny vlastní Zdeněk Bakala, poradenství v oblasti právních předpisů Evropské unie. A to v té době, kdy Bakala vedl spory o byty OKD. Podle deníku Právo Teličkova společnost od NWR měsíčně dostávala 700 tisíc korun, celkem si přišla na 53 milionů.

„Finanční odměna pro pana Teličku a jeho firmu je nemravná ve srovnání s tím, že vláda se rozhodla do NWR nalít 600 milionů z peněz daňových poplatníků. Stejně tak je nemravná v porovnání s platy horníků, kterým nyní hrozí ztráta jejich pracovních pozic. Pan Telička by měl občanům České republiky jasně vysvětlit, za co on sám a jeho firma tuto sumu zinkasovala," uvedl například místopředseda ODS Martin Novotný.

Nadšení ze spojení Teličky 
s NWR nejsou ani Ostravané, kterých se situace dotýká nejvíc. „V žádném případě se mi nelíbí, že byl Pavel Telička v dozorčích radách bakalových firem. Bakala je největší ze všech zlodějů," řekla Deníku po debatě Gabriela Budíková, kterou zklamaly vyhýbavé odpovědi Teličky i předsedy hnutí Andreje Babiše.