Výsledek, který předtím Bělobrádek na sociálních sítích označil za demokratický, ale špatný, podle něj ale souvisí spíš se situací v Británii než v Evropské unii. "Hlasovalo se spíš o fiktivním nepříteli než o unii jako celku. Všechno, co se v Británii nedaří, tak za to může EU. Teď se ukáže, zda to tak skutečně bylo," řekl Bělobrádek.

Možné ekonomické dopady na Česko budou záležet na podmínkách odchodu Británie z EU. "Máme dva roky vyjednávání všech podmínek tak, aby se to co nejméně ekonomicky České republiky dotklo. Aby nevznikaly bariéry, které by znemožňovaly jak pohyb osob, tak i zboží," řekl Bělobrádek později novinářům.

V případě otevření evropských smluv nevidí problém v tom, aby se začalo vyjednávat o změnách. "Pokud se otevřou, tak je prostor, abychom vyjednávali, to je legitimní. Nejde o to, aby to byly jen výjimky, ale proč by se nemohl změnit systém celkově, aby unie jako celek fungovala lépe," uvedl.

Nemyslí si, že by se v Česku mělo také konat referendum o vystoupení z EU. "Nepovažuji to za věc, která by byla aktuální. Nevidím k ní žádný důvod," dodal. Současné problémy Evropské unie, jako je například migrační krize, vznikají podle něj také kvůli tomu, že členské státy neplní své povinnosti.

Dientsbier uvedl, že pro ČR není žádná dobrá alternativa k evropské integraci. "Jistě jí není návrat k Evropě založené na soupeření národních států," uvedl na twitteru. Po rozhodnutí Britů bude hůř nám všem, dodal. "Musíme situaci vzít jako příležitost k dalším krokům v evropské integraci k větší akceschopnosti," řekl.