Zatímco u Žofína se od rána stály dlouhé fronty, na Smíchov přišlo lidé méně. Atmosféra je komornější. Na rozdíl od pietní akce, kde je vystavena i zpěvákova rakev, však v Kinského zahradě mohou lidé zapalovat svíčky a rozloučit se s několikanásobným držitelem Zlatého slavíka o něco déle.

Pietní místo se nachází na jižní straně Kinského zahrady u Národopisného muzea Národního muzea podél Holečkovy ulice. „Vstup bude umožněn z náměstí Kinských, dále bude možné využít i vstup do zahrady ze severní strany od Strahova. Toto místo může veřejnost využít od pátku od 10:00 hodin do nedělní půlnoci,“ oznámila na oficiální facebookové stránce pátá městská část, jejímž čestným občanem Karel Gott byl.

Ve vile ve smíchovské ulici Nad Bertramkou s rodinou žil a 1. října v osmdesáti letech také zemřel. Také na Bertramku v pátek míří menší skupinky lidí a rozšiřují pietní místo, které vzniklo spontánně krátce po Gottově smrti.

„V zahradě jsou k dispozici toalety a na bezpečnost budou dohlížet strážníci a policisté. Veřejnosti doporučujeme využít k dopravě metro linky B do stanice Anděl, navazující tramvajové linky nebo autobusovou dopravu,“ radí na webu magistrát hlavního města fanouškům, kterým se neche čekat, až se dostanou na Žofín.

Po vzájemné dohodě pořadatelů posledního rozloučení s pozůstalými právě do Kinského zahrady budou po skončení oficiální pietní akce převezeny květiny a dary, které zaplnily sál žofínského paláce. „Pokud bude příznivé počasí, měly by tu být vystaveny dva dny,“ sdělila Veronika Beníšková z úřadu vlády, který páteční tryznu za Gotta i sobotní zádušní mši ve svatovítském chrámu spoluorganizuje.

Organizátoři také před vchodem do Musaionu mezi antickými sloupy umístili šest kondolenčních knih, kam Gottovi příznivci mohou napsat své vzkazy.