Statisíce korun, které policie musí vynaložit na zajištění bezpečnosti během jednoho fotbalového utkání například s obávaným ostravským Baníkem, jdou z kapes daňových poplatníků. Organizátoři jim totiž na takovou akci nijak nepřispívají. Stát o jejich spoluúčasti neuvažuje. Kolik policii stála jedna taková
bezpečnostní akce v rámci fotbalového utkání s Baníkem, mluvčí zlínské policie Jana Bartíková neprozradila.

„Je to částka, se kterou musíme v našem rozpočtu počítat. Řádově se však jedná o statisíce,“ uvedla. Podle ní to totiž policisté dělají především pro bezpečnost obyvatel města. „Je to naše práce. Zasahujeme většinou ve městě, kde dbáme na bezpečnost nejen fanoušků, ale především těch ostatních, kterých se zápas vůbec netýká. Na stadion jdeme jen v případě, že nás o to organizátoři požádají,“ konstatovala mluvčí.

Vrchní komisař policejního prezidia Pavel Hanták potvrdil, že zatím neuvažují o tom, že by organizátoři akcí finančně přispívali na bezpečnostní opatření. „Je to dáno ze zákona. Policisté musejí hlídat jakékoliv akce nebo místo, kde se soustřeďuje více lidí,“ podotkl komisař.

Podle některých obyvatel Zlína by však organizátoři na bezpečnostní opatření policistů měli přispívat. „Vždyť ty sportovní kluby mají za ty zápasy obrovské příjmy, tak proč to musejí platit lidé ze svých daní a nehradí část oni,“ podivil se pětasedmdesátiletý Milan Klásek ze Zlína. S příspíváním na bezpečnostní opatření by vedení FC Tescoma nesouhlasilo. „Jenom bezpečnostní agentura nás přijde na padesát tisíc. A pokud bychom měli platit i policistům, kteří hlídají bezpečnost ve městech, pak bychom prodělali,“ zdůvodnil ředitel klubu Ladislav Minář.