Protestu se účastnilo sedm demonstrantů, kteří celkem na 20 minut přehradili se dvěma transparenty silnici u přejezdu.

Odpůrci atomu zablokovali silnici na rakouské straně přechodu tak krátce, že se ani nestačily vytvořit kolony vozidel. Celková blokáda se odehrála dvakrát, vždy po deseti minutách. Zbytek času zabrala protestujícím takzvaná blokáda částečná. Při ní chtěli demonstranti střídavě znemožnit průjezd autům v jednom a ve druhém směru jízdy. Ve skutečnosti ale stáli aktivisté na okraji silnice a kolem jezdila auta.

Na sedm demonstrujících dohlížel stejný počet rakouských policistů. Pokřik v němčině: "Stop Temelínu" se ozval jen během přímého vstupu televizního zpravodajského týmu.

Podobně jako na dalších šesti přechodech, které dnes odpůrci atomu blokovali, skončil i zdejší protest po hodině, v 11:00 SELČ. Demonstrující pak odjeli rychleji než policisté a novináři.

Policisté sice upozorňovali řidiče na trase Brno-Vídeň, aby využili jiné jihomoravské přechody, v podstatě k tomu ale nebyl důvod. Kdo si při dvou krátkodobých úplných blokách počkal, ušetřil peníze za benzin, který by spotřeboval při využití objízdných tras.

Odpůrci atomu chtějí blokádami vystupňovat tlak na rakouskou vládu, aby podala na Česko mezinárodní žalobu kvůli elektrárně v Temelínu. Hornorakouské sdružení Atomstopp k akci přizvalo i své kolegy z Vídně, Salcburku a Bavorska.

Rakouští odpůrci Temelína se ale mohou dočkat "odvety" od jihomoravských vinařů. Majitelé vinných sklípků z recesistické vinařské republiky Kraví Hora na Břeclavsku již před časem hrozili, že uspořádají blokádu přechodu spojenou nikoli s hladovkou, ale "přežíračkou" - protest by totiž spojili s pojídáním zabijačky. Recesisté "hrozí", že budou protestovat kvůli obřímu ruskému kolu ve vídeňském Prátru, jež podle nich způsobuje proudění chladného vzduchu, který ničí jejich vinice.

Protestem proti kolu v Brně chtěli už před lety úsměvně vyzvat rakouské demonstranty, aby nechali diskuze o Temelínu na odbornících.