Co podle vás může Miloš Zeman oproti Karlu Schwarzenbergovi udělat pro Česko?
Může jako hlava státu dobře vládnout, hymnu se učit nemusí, je zkrátka na tento úděl kvalitně připraven. Svou minulostí, přítomností i budoucností. Dobře ví, do čeho jde. Proti panu Schwarzenbergovi ale nic nemám. Naopak, celý svůj život se živím slovy – a v tomto ohledu mne tento šaramantní muž velmi dobře baví.

Jeden z bulvárních deníků napsal, že vám Miloš Zeman prý z přátelství chtěl sehnat chaloupku poblíž jeho chalupy na Vysočině. Můžete k této jeho nabídce něco poznamenat?
Vy chcete patrně slyšet, že si mne pan Zeman chce vzít, aby bylo veselo… Nechce… Je to ale jinak prosté: na Vysočině se nachází vesnička Bohdalov a Miloš Zeman tam zorganizoval setkání. Stala jsem se tam čestnou občankou, protože ta vesnice je tak trochu i „moje". Samozřejmě tam byl i Miloš Zeman, dobře jsme se bavili, pro fór oba nejdeme daleko a místní taky ne. Pan Zeman mne poučil o mnoha historických souvislostech místa, z fleku mi také zarecitoval kousek Shakespeara (to jsem tedy zírala). Zkrátka: zajímavý a vzdělaný muž. Odnesli jsme si z toho setkání oba dobrý pocit a od místních rybářů i kapra. A tím naše potkávání na Vysočině skončilo. Chaloupku že by mi nabízel, si ani nepamatuji, ale já už v realitách nepodnikám. Stačí mi ta, kterou mám.

Jak dlouho jste s Milošem Zemanem přátelé?
To používáte silná slova, já mám opravdových přátel jen pár. Pana Zemana si ale vážím a nějaký ten pátek už ho znám. Byl u nás v divadle v době, kdy jsme v listopadu 1989 stávkovali. Už tenkrát se mi líbil jak v argumentech, tak ve vtipu. Takže naše „známost" je vlastně dlouholetá.

Líbilo se vám, jak si Miloš Zeman počínal v době, kdy byl premiérem?
To, promiňte, nebudu hodnotit. Nejsem totiž politik. Ale vážila jsem si, že mne pozval na oběd společně s ministrem Pavlem Dostálem na mé sedmdesáté narozeniny do Kramářovy vily. To se mi stalo poprvé a naposledy.

Mohla byste, prosím, sdělit důvody, proč by lidé měli volit právě Zemana?
Nemohla, vždyť jsem už o tom mluvila! Svoboda každého z nás je přece už v té samotné volbě. Jděte k volbám – v tom to vězí! Zvolte si toho svého, co ho máte za jediného, jak se zpívá v Prodané nevěstě. Osobně si myslím, že by Miloš Zeman prezidentskou funkci zvládl důstojně a se ctí a ve prospěch naší země. Proto ho budu volit.