VIDEOSOUHRN SPUSTÍTE ZDE:

Zdroj: Redakce

Co přinesl končící týden?

Policie v Karviné stíhá muže, který v bytě pustil plyn. Ten následně explodoval. Pilotní a v Evropě zcela ojedinělý projekt odstartoval tento týden v jiřické věznici. Nese název Tlapka v dlani. V jeho rámci čtyři vybraní odsouzení dostali na starosti dvě tříměsíční štěňata, která budou po dobu 9 měsíců učit základním povelům a dovednostem.

Lidé vyšli do ulic na již druhou demonstraci za zachování provozu Lužické nemocnice. Záchrana ve Velkých Pavlovicích skončila. Muže našli ve studni mrtvého.

Videosouhrn 22.–26. července 2019
Velké medvědí stěhování a ruská ruleta na silnicích: prohlédněte si videa týdne

Provoz elektrobusu ze Smědavy do Tanvaldu odstartoval, jízdenka stojí 55 korun. Charakteristický hudební přednes zdobí již dvacet let českou popfunkovou skupinu Monkey Business. Ta přijela v rámci 45. ročníku Letní filmové školy (LFŠ) i do Uherského Hradiště. Na tamním Masarykově náměstí pak všechny posluchače doslova roztančila a rozezpívala.

Po Plzni budou od pátku 9. srpna jezdit tři nové plně klimatizované a zcela nízkopodlažní tramvaje EVO2. Nažehlené bílé uniformy, historické stroje, soutěžní nálada a déšť. Závody koňských stříkaček v Jámách na Žďársku se už staly tradicí stejně tak jako nevyzpytatelné počasí.

Videosouhrn 29. července – 2. srpna 2019
Zbytečné vykolejení vlaku na Chebsku a hladovkou proti úřadům: videa týdne