Tanečníci se měli sjet na nedaleké letiště ve dnech 1. až 4. května. „Ale na nátlak občanů byla akce zrušena,“ potvrzuje starosta Josef Končelík.

Tchořovičtí si oddychli, protože do podobných masových akcí bývá pokaždé vtažena celá obec. „Auta se valí přes ves, zaparkují, kde chtějí. Mládež se nahrne do obchodu pro alkohol a techno si užívá i na návsi. Výjimkou není koupání v kašně. Podnapilí pak neváhají ani sednout za volant,“ popisují očití svědkové.

Mladí lidé mají svůj názor na věc. „Já se jezdím bavit, ale lidi berou všechny účastníky jako feťáky. Nikdo nepřijde s tím, že by na tyhle akce vyčlenil nějaký odpovídající prostor, který by nikomu nevadil,“ říká častý účastník techna Martin Hess ze Strakonic.

I přes zrušení party na letišti se do Tchořovic údajně chystá na dva tisíce vyznavačů techna a místní lidé se obávají nejhoršího.

„Dohled policistů by měl zamezit vstupu a vjezdu neoprávněných osob na letištní plochu a zajistit bezpečnost obyvatel,“ ujistila tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Jediná technoparty bude ve dnech 2. až 4. května stejně jako loni na soukromém pozemku v katastru Uzenic.

„Akce je předem nahlášená, podmínky jsou stanoveny obecně závaznou vyhláškou. S policií, která by měla celou akci monitorovat, jsme v kontaktu,“ říká k hudební produkci starosta Uzenic Jaroslav Mareš.

Podle policejních informací očekávají pořadatelé této Open air freeparty účast nejméně osmi set lidí.

„Cílem našich bezpečnostních opatření je zajistit veřejný pořádek, ochranu majetku, účastníků a obyvatel v blízkosti konání. Zvýšená pozornost bude věnována bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ doplnila Jaromíra Nováková.

Do Tchořovic i do Uzenic nasazuje policie větší počet sil i prostředků.