Policie však evidovala jen dva případy na středních školách v ulicích Purkyňova a Křenová. V prvním případě šlo hned o tři nálože ohlášené esemeskou, evakuováno bylo tisíc studentů. Druhý případ byl ohlášen z telefonní budky a oznamoval výbušninu na gymnáziu v ulici Křenová.

Oba anonymní telefonáty se nakonec ukázaly jako lživé. „Výuka byla přerušena na dvě hodiny, nyní řešíme jak ji nahradit. Dříve se nám to stávalo poměrně často, ale teď byl až do dnešního dne čtyři roky klid,“ řekl Brněnskému deníku Rovnost ředitel střední školy v ulici Purkyňova Antonín Doušek.

Studentům obou škol evidentně údajná bomba strach nenahnala. „Jsme rádi, že jsme se mohli ulít, protože nás čekala písemka,“ řekl deníku jeden z Douškových studentů. Pravděpodobně tak odhalil pravý důvod anonymní esemesky.

„Vždy se doposud jednalo o planý poplach, až se někde bomba najde, bude to první případ,“ řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Policie i přesto školy musela evakuovat a prohledat. K tomu jim pomáhal i pes vycvičený na vyhledávání výbušnin. „Zásah většinou trvá okolo dvou hodin, při kterých si žáci uleví od vyučování,“ dodal Šváb.

Proč ale Haškovi přišla ve zprávě informace o čtyřech školách? „Nejspíš se to stalo prostým sečtením počtu náloží, kterých anonymové oznámili dohromady čtyři a následnou záměnou za školy,“ vysvětlil Šváb.