Interní kontrolu Vrchní státní zastupitelství nařídilo ještě před vypuknutím aféry kolem možného zavlečení Babišova syna Andreje na Krym. Šaroch podle deníku Právo požádal minulý měsíc švýcarské úřady o přezkoumání zdravotního stavu Babiše mladšího, který údajně trpí schizofrenií. Znalci z oboru psychiatrie by měli určit, zda je vzhledem ke svému zdravotnímu stavu i nadále schopen zúčastnit se vyšetřování.

„Vrchní státní zastupitelství iniciovalo v měsíci říjnu tohoto roku provedení vnitřního dohledu, který byl vykonán městským státním zástupcem,“ citoval iRozhlas Mojmíra Frčka z Vrchního státního zastupitelství. Výsledky kontroly nechtěl komentoval. Mluvčí pražského úřadu Aleš Cimbala uvedl, že se nejedná o informace veřejně přístupné.

Úřad Lenky Bradáčové nyní zvažuje, že postup podřízeného prověří sám. „Státní zástupce zdejšího státního zastupitelství si vyžádal potřebné informace k tomu, aby mohl rozhodnout, zda jsou dány důvody pro případný výkon vlastního dohledu,“ dodal Frček.

Vyšetřování se protáhne

Vrchní úřad se průběhem kauzy Čapí hnízdo zabýval v rámci dohledu už loni. Tehdy Bradáčová označila délku vyšetřování za „jen hraničně akceptovatelnou“, za práci podřízeného městského zastupitelství se ale postavila, uvedl iRozhlas.

Městské zastupitelství prodloužilo termín pro vyšetřování kauzy Čapí hnízdo do konce letošního roku, minulý týden ale připustilo, že ani to nebude stačit. „S ohledem na nadále probíhající procesní úkony přichází prodloužení vyšetřování v úvahu a policejní orgán i státní zástupce musí tuto skutečnost zvažovat jako reálnou,“ uvedl Cimbala. Právě kvůli prodloužení zahájil sám dozorující státní zástupce Šaroch prověrky práce policistů, kteří mají vyšetřování kauzy Čapí hnízdo na starosti.