Prostějovský soud zastavil trestní stíhání bývalého šéfa OP Prostějov letos v květnu. Rozhodl tak poté, co posoudil návrh obhajoby na předběžné projednání obžaloby. Tuhý je podezřelý, že dvě prodejny v Prostějově pronajal nebo prodal dceři a zeťovi, a firmu tak připravil o více než deset milionů korun. Soud připustil, že jednání obžalovaného je na hraně, ale trestní odpovědnost nenašel. Krajský soud však toto rozhodnutí na základě stížnosti žalobce zrušil. Státní zástupce Miklenda deníku řekl, že soud vyhověl veškerým jeho argumentům.

Tuhý stál už dříve před soudem kvůli neoprávněnému vyplácení odměn ve výši 26,3 milionu korun. Vrchní soud jej nakonec zprostil obžaloby ze zpronevěry s tím, že nejde o trestný čin, firmě žádná škoda nevznikla. Vedle Tuhého vyšetřovala policie i další bývalé manažery společnosti, pět z nich čelilo obvinění z předlužení. Žalobci nakonec dospěli k závěru, že tento skutek není trestným činem a není důvod k postoupení věci, řekl v srpnu mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

Společnost OP Prostějov patřila k nejznámějším českým výrobcům oděvů. Kvůli zadluženosti byl na ni v květnu 2010 vyhlášen konkurz. Pohledávky nárokuje 555 věřitelů, kteří požádali o proplacení dvou miliard korun.