Jednačtyřicetiletá žena se ztratila své skupince z dohledu zhruba o půl osmé ráno. „Od té doby je nezvěstná. Náš konzulát ihned kontaktoval záchranku, policii a rozeslal zprávu i všem nemocnicím v okolí. Místní rádia vysílají zprávu o pátrání,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničních věcí Zuzana Opletalová.

Potápěčka nejspíš doplatila na svou nezkušenost a neukázněnost. „Nedržela se pravidel, které stanovil průvodce při instruktáži před potápěním. Při pomalém se sestupu se pak odtrhla od průvodce a nedokázala se dostat do hrany zlomu, kde na ni průvodce s ostatními čekali. Nevydala se ani za blízkou dvojící dalších potápěčů. Jestli se rozhodla pro nesmyslný sestup do modré hlubiny, nikdo neví,“ informoval Deník zkušený potápěčský průvodce Milan Jeglík, který skupinku provázel.

Oblast Nusa Penisy a Nusa Lembongan patří podle mnohých potápěčů k nejkrásnějším potápěčským oblastem Indonésie.

„Terény tu však jsou náročnější a vyžadují nejen potápěčské dovednosti a dobrou fyzickou kondici, ale především kázeň a dodržování specifických bezpečnostních pravidel,“ dodal Jeglík.

Na místě stále pátrá pobřežní hlídka. S několika loděmi brázdí pravděpodobné místo, kam by mohly proudy potápěčku zanést. Zatím bezvýsledně.

Jméno potápěčky Deník zná. Ministerstvo však stále neinformovalo příbuzné, proto ho nebude redakce zatím zveřejňovat.