Majitelé firmy při přepadení vydali útočníkům v hotovosti několik set tisíc korun. Policisté na dnešní tiskové konferenci připustili, že v souvislosti s tímto případem ještě obviní další lidi. Kriminalisté dva cizince, kteří pocházejí z Maďarska a Ukrajiny, zadrželi v minulých dnech v Jihomoravském kraji.

"Dvěma obviněním hrozí až výjimečný trest," uvedl vyšetřovatel Roman Hospodářský. Policie zadržela obviněné v pátek, kromě nich zajistila ještě dalších pět lidí, které následně propustila na svobodu.

Přečtěte si: Porno na počítači prezidenta. Národní bezpečnostní úřad o tom nevěděl

Hospodářský uvedl, že kriminalisté začali pracovat na vyšetřování této sedmičlenné skupiny pět měsíců po útoku v Horusicích. "Vzhledem k tomu, že nyní je to rok a půl od té tragické události, dokážete si jistě představit, jakou mravenčí práci to představovalo," uvedl jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka. Kriminalisté při objasňování případu vyslechli šest stovek osob. Na případu spolupracovali také policisté z Ukrajiny, Maďarska, Polska, Slovenska a Německa.

Obvinění už byli v minulosti trestáni. Podle Hospodářského se tak ale nestalo v České republice. Při přepadení napadli útočníci minimálně sedm lidí a vyhrožovali jim střelnou zbraní. "Poškození utrpěli tak závažná traumata, že jejich následky budou pravděpodobně přetrvávat do konce života," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Čtěte také: Obchod se zvířecími rohy vynáší víc než ten s kokainem