Prezident Miloš Zeman byl i v letošním roce možná nejvýraznější figurou nejen politického dění v Česku. Většina jeho vystoupení vzbuzuje velký zájem a následně i rozruch až skandál. Velké pozornosti se bude těšit i poselství, které prezident pronese 26. prosince. A díky aktuální nabídce bookmakerů Fortuny si zájemci na to, v jakém se ponese duchu, mohou vsadit.

Současný český prezident nikdy nechodí pro jadrné výrazy daleko. Na to, že se tentokrát projev obejde bez vulgarismů, byl vypsán kurs 1,25 : 1. Výrazně méně pravděpodobné je, že v smířlivého svátečního tónu zazní ze Zemanových úst jakákoli omluva (1,75 : 1).

Svéráz nedodržující etiketu

Formální výstupy hlavy státu obvykle podléhají určité etiketě. „Zeman je ale svéráz, který se klidně může ukázat v klasickém vánočním svetru se sobem,“ domnívá se hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák. Nevylučuje ani přípitek becherovkou. „Radostným překvapením a třešničkou na dortu by pak mohlo být slavnostní oznámení, že s čínskou stranou vyjednal zapůjčení pand,“ dodal Hanák.

Podle sázkové společnosti je teoreticky dokonce možné, že prezidentovo vánoční poselství zazní v ruštině (5000 : 1) a k tomu třeba i s čínskými titulky (4000 : 1). Protipólem smířlivého tónu by pak mohl být Zemanův vztyčený prostředníček adresovaný kritikům (100 : 1).

Výběr z kursové nabídky

Prezident Miloš Zeman:                               kurs:

Pronese celé poselství v ruštině                   5000

Poselství bude mít čínské titulky                  4000

V poselství nezazní žádný vulgarismus         1,25

Omluví se (za cokoliv)                                1,75

Oznámí vlastní okamžitou rezignaci             2500

Otevře láhev sektu „Krim Classic“               750

Napije se becherovky                                 60

Ukáže do kamery zdvižený prostředník        100

Pošle do kamery polibek                             25

Bude mít na sobě svetr se sobem                33

Oznámí čínské pandy pro české ZOO           20