„Kdybyste se mě zeptali ještě před rokem, jestli se budu znovu ucházet o nějakou veřejnou funkci, tak bych to určitě vyloučil. Pracoval jsem na svém projektu baterky „Battery box “, zabýval jsem se rozvojem našich firem i přípravou nových produktů a rozhodně jsem nepředpokládal, že budu znovu kandidovat do vedení města.  Nicméně když mě kolegové oslovili, abych kandidátku vedl, nakonec jsem se rozhodl, že to udělám," říká Kuba ke své kandidatuře.

Kuba se vyjádřil i ke svým plánům na radnici: "Mým cílem je zlepšit vedení našeho města a přivést na radnici tým, který má vizi, jak má naše město vypadat za pár let. Chceme, aby Budějovice byly městem, kde budou zůstávat vysokoškoláci, protože tu najdou dostupné a kvalitní bydlení i podmínky pro život. Aby zde zakládali nové úspěšné firmy. Chceme zásadně změnit komunikaci města s občany a ve spolupráci s nimi řešit veřejný prostor. Mimo jiné zajistit výstavbu dopravních obchvatů."

"Mojí prioritou bude bezpečnost v ulicích a to, aby všechny městské služby byly funkční a dostupné pro seniory včetně toho, že postavíme nové domovy pro seniory. Zároveň chceme v daleko větší míře propojit moderní technologie s běžným životem v našem městě a udělat z něho chytré a inteligentní místo k životu," uzavřel Kuba.