Elektrárně u Krásné Hory udělila Florianová jménem ERÚ podle soudu nezákonně licenci na konci roku 2010, těsně před změnou podmínek podpory obnovitelných zdrojů v neprospěch provozovatelů. Elektrárna ale nebyla zkolaudovaná a investor nepředložil úřadu ani kompletní revizi. Podle odůvodnění říjnového rozsudku Florianová věděla o nedostatcích, na které ji navíc upozornil i její nadřízený. Přesto licenci na 25 let elektrárně vydala. Podle státního zástupce způsobila svým postupem škodu 111 milionů korun. Podle soudu je výše škody zhruba o polovinu nižší, než jak ji obžaloba vypočítala.

Florianová připustila, že při udělení licence pro elektrárnu FVE Solar I chybovala z nedbalosti a stresu. Zdůraznila, že nechtěla nikomu umožnit neoprávněný prospěch. Investora prý neznala. Domnívala se, že postupuje správně. Byla však koncem roku pod obrovským tlakem. Řekla, že jako úřednice odboru licencí dostávala v prosinci 2010 na stůl až 30 spisů denně, pracovala každý den 12 hodin včetně víkendů a nosila si práci domů. Podle soudu nebylo prokázáno, že by z vydání licence profitovala.

Trest byl souhrnný, Florianová dostala už dříve tresty za maření úkonu. Ženě hrozilo v krajním případě až 12 let vězení.