Kriminalisté Dvořáka původně vinili z toho, že sehnal pracovníkovi rozvědky Petru Bakešovi neoprávněně a pod smyšlenou záminkou videozáznam schůzky. Video následně uniklo na veřejnost čtyři dny před prezidentskou volbou. Dvořák dostal původně pokutu 40.000 korun a roční zákaz činnosti u policie. Odvolací senát ho ale osvobodil, protože nespáchal trestný čin – při obstarávání záznamu totiž nevěděl, že Bakeš nahrávku nepoužije ke služebním účelům.

Dvořák žádal odškodnění 3,5 milionu. Částka se skládala z právních služeb, ušlého zisku a nejvíc, dva miliony korun, chtěl za nemajetkovou újmu, protože musel odejít od policie a trestní stíhání se podepsalo na jeho osobním životě a zdraví. Obvodní soud nejdřív Dvořákovi přiznal celkem 223.000 korun – 143.000 jako náhradu nákladů na obhajobu a 80.000 újmu. Sodu dnes toto rozhodnutí upravil tak, že právní služby neuznal a Dvořákovi přiznal 250.000 za nemajetkovou újmu, takže původní verdikt zvýšil o 170.000. Dvořák se jednání neúčastnil. Jeho advokát Bronislav Šerák uvedl, že se o dalším postupu s klientem teprve poradí.

Důsledky

Nahrávka ze Savoye měla mimo jiné za následek to, že se Strana zelených kvůli obavě z netransparentních zákulisních dohod přiklonila k veřejné volbě prezidenta, kterou odmítali občanští demokraté. Nakonec se volilo veřejně a v souboji o funkci hlavy státu zvítězil Klaus, jenž porazil společného kandidáta ČSSD a zelených Jana Švejnara.

Bakeše již dříve soudy potrestaly za zneužívání pravomoci a neoprávněné nakládání s osobními údaji tříletým zákazem působení u bezpečnostních sborů a pokutou 100.000 korun.