Větší sněžení se vyskytlo už v noci na dnešek, například v Bedřichově v Jizerských horách spadlo 14 centimetrů, na Lysé hoře pak 12. Celková výška sněhu se tak v současnosti na českých horách pohybuje kolem 60 centimetrů, například krkonošská Luční bouda hlásí 64 centimetrů, stejné množství sněhu je i na Šeráku, o čtyři centimetry víc pak naměřili na Lysé hoře.

Větší sněžení přijde až na začátku nového týdne. „Na celém území počítáme většinou se zataženou oblohou od jihu se sněžením a většinou od pěti do 15 centimetrů nového sněhu," uvedl Štefan Handžák z Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) v předpovědi na pondělí. V nižších polohách prý může být jen poprašek, nejvýše pak pět centimetrů bílé pokrývky. Na horách na severu území to ale může být deset až 20 centimetrů. Další sněžení očekávají meteorologové během celého týdne.

Sníh se navíc zřejmě udrží. „V nejbližších dnech zaznamenáme ledové dny, kdy i maximální denní teploty vzduchu budou nižší než nula stupňů Celsia," sdělil Handžák. Denní teploty mohou klesat až k minus pěti stupňům, v noci pak bude minus čtyři až minus osm a při zmenšené oblačnosti až minus 12 stupňů Celsia.

PODROBNOU PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NAJDETE ZDE