„Z našeho průzkumu mezi českými cestovními kancelářemi vyplývá, že přibližně 5% českých žen směřuje do Tuniska za účelem sexu, což znamená přibližně 3000 Češek ročně,“ uvedl Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Některé české ženy dokonce kupují zájezdy do Tuniska za tímto účelem i několikrát ročně. Důvody jsou podle Tomia Okamury jasné.

Ženy se nechají obletovat, muži podléhají

„Tuniští muži se velmi aktivně seznamují s cizinkami, jelikož místní ženy odmítají předmanželský sex, a evropské ženy se tak nemusí vůbec snažit a zažívají pozornost, na kterou nejsou často ve své vlasti zvyklé. Navíc zájezdy do Tuniska jsou ze zájezdů k moři prakticky nejlevnější,“ vysvětlil Tomio Okamura.

Pro české muže je hlavní sexuální destinací Thajsko. Z průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur vyplývá, že až jedna třetina českých mužů zažije při pobytu sexuální zkušenost, což znamená přibližně 4 tisíce českých mužů ročně.

„Pro mnohé z nich sice nebyla sexuální turistika původním cílem návštěvy Thajska, avšak podlehnou nabídce na místě,“ upřesnil Tomio Okamura.

Odvrácenou stranou mince jsou nemoci

Odvrácená strana mince lákavé sexuální turistiky je možnost nakazit se v cizině pohlavními nemocemi.

Z průzkumu vyplynulo, že není výjimkou, že se při své cestě za dobrodružstvím nakazí mnoho mužů.