Zatímco v Izraeli se děti pokoušejí dostat na blokované stránky v průměru 775 krát za rok, ve Velké Británii je to průměrně 460 pokusů na dítě a v USA 352 pokusů. Následují Švédsko a Kanada s více než 300 pokusy ročně. V České republice je to průměrně 143 pokusů.

Čtěte také: Přibývá dětí, které hrají hazardní hry na internetu

Nejlákavější kategorií jsou weby s tématikou alkoholu, tabákových výrobků a drog, které tvoří v zemích jako je Izrael nebo Velká Británie přes 80 procent pokusů. Japonské děti se nejvíce zaměřují na stahování nelegálního softwaru, hudby a videí, v menší míře pak na obsah pro dospělé. Ten ve zvýšené míře zajímal i malé Číňany a Maďary.

Portugalská mládež nejčastěji projevovala zájem o stránky s nevhodným jazykem a nejvíce pokusů o vstup na stránky s násilným obsahem bylo zaznamenáno u dětí z USA. Zájem o weby s hazardem byl největší mezi italskou mládeží.

Ne všechny pokusy dětí dostat se na závadné weby byly úmyslné. Děti například mohly skončit na těchto stránkách po náhodném kliknutí na reklamní banner či prostřednictvím odkazu, který jim někdo poslal.

Čtěte také: Inspekce: Řada školáků nezná chování v krizových situacích