Podle horské služby byly některé sjezdovky a běžecké stopy zledovatělé, což se neobešlo úrazů. Víkend poznamenalo i utržení sedačky na lanovce v jednom ze středisek v Karlově na Bruntálsku. Lyžař, kterého sedačka vezla, si po dopadu z třímetrové výšky nestěžoval na zdravotní problémy, nakonec byl ale vrtulníkem přepraven na vyšetření do nemocnice.

Vedle toho záchranáři o víkendu zasahovali v Krkonoších nebo Jizerských horách. Jeden turista se po uklouznutí na ledu zřítil do údolí Bílého Labe a zlomil si nohu. V Janských Lázních 21letá žena při jízdě na saních narazila do stromu a skončila v nemocnici s podezřením na poranění pánve.

Náčelník jizerskohorské horské služby René Mašín uvedl, že záchranáři mají časté výjezdy i na Jizerskou magistrálu, kde přibylo vážných úrazů u starších lidí, hlavně zlomenin kyčlí po pádu.

V Deštném v Orlických horách záchranáři ošetřili mladého cizince s poraněním pánve a nohy a v areálu Herlíkovice u Vrchlabí dívku s vážným úrazem nohy. Do Jablonce nad Jizerou letěl vrtulník pro lyžaře, který utrpěl poranění hlavy a byl v bezvědomí.

Nejvíce lyžařů přivítaly Krkonoše 

Největší počet lyžařů tradičně zavítal do Krkonoš, kde podle vlekařů vydrží výborné podmínky pro lyžování i v dalších dnech. Nadále se tam také upravují desítky tras pro běžkaře a pro sáňkaře je denně otevřená Černohorská sáňkařská cesta. Spokojena s víkendovou návštěvností byla i jizerskohorská střediska jako Tanvaldský Špičák, Severák v Hraběticích nebo Maliník v Bedřichově.

Vzhledem k dobrým podmínkám se stále lyžuje i na všech sjezdovkách i běžeckých magistrálách v Krušných horách. Na Božím Daru přesto byly fronty u vleků minimální, podle Svatavy Novákové z tamního areálu Novaka to bylo zřejmě tím, že mnozí se báli přijet kvůli panice, kterou vyvolalo zastupitelstvo, že se na Boží Dar nesmí.

Šumavská střediska měla o víkendu většinou nadprůměrnou návštěvnost, a to i díky jarním prázdninám na západě a východě Prahy a v západních Čechách. Areály na Přimdě a Caparticích v Českém lese a v Kocourově na Klatovsku už ale ukončily provoz.

Středočeské areály měly menší návštěvnost, lyžařů ubylo hlavně ve střediscích v okolí Prahy. "Sezona trvá už dva měsíce, takže návštěvnost pomalu, ale jistě klesá," řekl ČTK provozovatel střediska na Šibeničním vrchu u Mnichovic nedaleko Prahy Jan Zenkl.

Menší návštěvnost na Vysočině

Nižší zájem o lyžování měli lidé i na Vysočině, tamní sjezdovky přesto chtějí zůstat v provozu minimálně do konce jarních prázdnin, které v kraji začnou 4. března. Okolí Nového Města na Moravě je také zřejmě jediným místem na Vysočině, kde se dá ještě provozovat běžkové lyžování.

Beskydská střediska měla slušnou návštěvnost, i když lednových hodnot většinou nedosáhla. Provozovatelé ale doufají, že by se současná návštěvnost mohla udržet, protože jarní prázdniny mají okresy Zlín a Vsetín.

Jeseníkům pomohly jarní prázdniny

Jarní prázdniny už nyní pomohly skiareálům v Jeseníkách, kde si na své nadále přijdou i běžkaři. O víkendu se lyžovalo i v nižších polohách. Vleky byly v provozu v Hrubé Vodě či Hlubočkách u Olomouce.