Desítky centimetrů sněhu leží dál například na Šumavě v jižních Čechách. V areálu na Zadově jsou v provozu sjezdovky Kobyla, U Můstku a U Horejšů. Více než 21 kilometrů sjezdovek pak mohou návštěvníci využít v šumavském areálu Hochficht, který se nachází na česko-rakouské hranici. Provozovatelé jihočeských středisek očekávají v následujících dnech zvýšený nápor, protože začnou jarní prázdniny pro školáky z českobudějovického okresu.

I v západočeské části Šumavy je v provozu většina vleků a upravují se také běžecké stopy. Na sjezdovkách Ski&Bike Špičák leží v průměru přes 40 centimetrů sněhu a lyžuje se na všech tratích včetně snowparku. O víkendu se pojede ve stopách na pomezí jižních Čech a Plzeňského kraje Šumavský skimaraton. Na běžky lze vyjet i v Českém lese, upravené stopy jsou už jen na Čerchově.

V Krkonoších je na několika místech i přes metr sněhu. V šesti střediscích SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou mají lyžaři k dispozici 49 kilometrů sjezdovek. "Na sjezdovkách je až metr a půl sněhu. Otevřena je černohorská sáňkařská cesta či snowtubing," řekla ČTK mluvčí SkiResortu Zina Plchová. Ve středisku ve Špindlerově Mlýně se dnes lyžovalo na 26 kilometrech sjezdovek, na kterých leželo až 70 centimetrů sněhu. Dost sněhu mají i další střediska. "Jedou všechna dopravní zařízení kromě vleku Křížek, který je nepodstatný. A k mání jsou všechny sjezdovky, takže výběr pro lyžaře je tady luxus," uvedl ředitel skiareálu v krkonošské Rokytnici nad Jizerou Vít Pražák. S návštěvností v pracovních dnech, která činila 2200 až 2500 lidí denně, je spokojen.

Covidové oddělení v litoměřické nemocnici.
Čísla dál klesají. Středeční testy odhalily 11 211 nových případů covidu

Také firma Ski bižu, která provozuje tři největší areály v Jizerských horách - na Tanvaldském Špičáku, Severáku v Hraběticích a v Bedřichově, si pochvaluje návštěvnost. "Od pondělí máme každý den 3500 lidí," řekl Pavel Bažant ze Ski bižu. Lyžaři mohou využít přes 14 kilometrů sjezdovek. Na Ještědu v Liberci je pak v provozu celá severní strana, tedy zhruba pět kilometrů sjezdovek. Výborné lyžování nabízejí i střediska v Orlických horách. V Říčkách je na sjezdovkách 80 až 130 centimetrů sněhu a v Deštném asi 85 centimetrů.

Sněhu neubývá

V Krušných horách hlásí dobré podmínky Klínovec i Plešivec, ale také níže položené areály. V největším skiareálu v Krušných horách - na Klínovci - je otevřeno 28 ze 32 sjezdovek v délce 26 kilometrů a 15 z 18 lanovek a vleků. Na svazích leží až 100 centimetrů umělého a přírodního sněhu. Na Plešivci je připraveno šest z osmi sjezdovek v délce okolo sedmi kilometrů. Na běžky mohou lidé vyrazit na upravené stopy v okolí Abertam, Perninku či Božího Daru. Nadále se lyžuje i v Klínech a na Telnici, v provozu je i skiareál Alšovka. "Sněhu moc neubývá, jen odpoledne je měkčí," sdělil vedoucí sportoviště v Klínech Josef Dlouhý.

Na Vysočině se lyžuje na pěti sjezdovkách. Otevřené jsou skiareály Harusův a Fajtův kopec na Žďársku, Čeřínek a Šacberk u Jihlavy a Křemešník u Pelhřimova. Od pátku by měl znovu jezdit vlek v Novém Jimramově. Běžkaři ještě mohou využít tratě s technickým sněhem v Jihlavě a novoměstské Vysočina Areně, přírodní sníh už zbyl asi jen u Fryšavy. Také část lyžařských areálů v níže položených oblastech Pardubického kraje zatím odolává teplému počasí. Lyžuje se v Hlinsku na Chrudimsku, u Poličky na Svitavsku či v Českých Petrovicích na Orlickoústecku. Podmínky v areálech v Jihomoravském kraji zhoršil déšť a vysoké teploty, ale podle správců areálů jsou stále dobré. V provozu jsou třeba areály v Olešnici na Blanensku, Hodoníně u Kunštátu nebo Němčičkách na Břeclavsku.

Obyvatelé Kyjeva se skrývají před ruskými útoky ve stanicích metra
Delší pobyty pro Ukrajince, žádná víza pro Rusy. Česko reaguje na invazi

Dobré sněhové podmínky nabízejí před nadcházejícím víkendem i horská střediska v Jeseníkách. Sněhu je tam podle Horské služby až 130 centimetrů. Dobré sněhové podmínky jsou například ve Ski Aréně Karlov, která díky jarním prázdninám eviduje nárůst lyžařů a očekává o víkendu vysokou návštěvnost. Karlov má 14 sjezdovek o délce 12 kilometrů. O víkendu budou mít lyžaři v Jeseníkách k dispozici i většinu běžeckých tras v okolí Paprsku, na Staroměstsku, vyrazit budou moci na magistrálu z Ovčárny na Švýcárnu a Praděd či na trasy v okolí Karlova a Skřítku.

Podmínky zůstávají dobré také v Beskydech, návštěvnost středisek však v tomto týdnu není podle jejich provozovatelů vysoká. Na hlavní sjezdovce ve Stupavě je podle provozovatele areálu Lubomíra Orla asi metr sněhu, na vedlejších sjezdovkách okolo 30 centimetrů. "Když je teplo, tak je návštěvnost samozřejmě slabá. Přespříští týden má prázdniny Jihomoravský kraj, tam se k tomu trošku upínáme, že by se ještě návštěvnost mohla zvednout," řekl. Mezi 40 až 60 centimetry sněhu leží na sjezdovkách lyžařského střediska Razula ve Velkých Karlovicích. Dostatek sněhu hlásí i středisko Troják nedaleko Rajnochovic na Kroměřížsku, kde je 50 až 60 centimetrů sněhu.