Dnes bude ještě podobně jako v neděli oblačno. "Teploty však budou přece jen o trochu vyšší. Maxima se budou pohybovat nejčastěji mezi 18 a 23 stupni Celsia," uvedl ČHMÚ na svém facebooku. Přeháňky nebo slabý déšť se dnes mohou objevit zejména na horách na jihozápadě a severovýchodě ČR. "Jinde budou jen výjimečnou záležitostí. K večeru bude srážek i oblačnosti ubývat," sdělil ČHMÚ.

V úterý bude polojasno až oblačno, na severovýchodě se mohou místy vyskytnout přeháňky. Nejvyšší teploty vzrostou na 22 až 26 stupňů, ve středu pak už mohou dosáhnout hranice tropické třicítky. Na severovýchodě ale bude o něco chladněji. Od západu se ve středu začne obloha zatahovat.

Kempování se v Česku stále těší velké oblibě. Stále častěji ale Češi přecházejí od stanů k chatkám a karavanům.
Velký přehled cen v kempech. Podívejte se, kolik stojí noc ve stanu či chatce

Ve čtvrtek má pak být převážně oblačno a místy se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejvyšší denní teploty čekají meteorologové od 23 stupňů Celsia na severu po 32 stupňů na jihovýchodě.

Pátek by měl být polojasný až oblačný, zejména na jihu se mohou ojediněle objevit bouřky. Maximální teploty se v závěru pracovního týdne budou držet pod hranicí 30 stupňů. To se ale změní o víkendu a na začátku příštího týdne. V sobotu by měly být nejvyšší teploty 26 až 30 stupňů, postupně pak 32 až 36 stupňů Celsia. Víkend bude slunečný, v jeho závěru se ale mohou při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnout bouřky.