Meteorologové očekávají sněžení či déšť se sněhem. Od pátku teploty mírně stoupnou, i nadále lidé mohou počítat se sněžením a deštěm i mrznoucím. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pondělí by mělo slabě sněžit hlavně v Čechách, v nižších polohách se sníh neudrží, případně bude padat déšť se sněhem nebo déšť, uvedl ČHMÚ na sociální síti X. „Sněžení bude přibývat později odpoledne od západu a hlavní nadílka dorazí během noci a v úterý ráno,“ dodal. Teploty se dnes a v úterý přes den i v noci budou pohybovat kolem nuly.

Ve středu a ve čtvrtek se ochladí, i přes den budou teploty maximálně jeden stupeň nad nulou a spíš pod ní. Až desetistupňový noční mráz meteorologové očekávají při jasné obloze a sněhové pokrývce, jinak by teploty neměly klesat pod minus sedm stupňů Celsia. Nebe bude nadále oblačné až zatažené se sněžením či sněhovými přeháňkami.

Občasné sněžení a přechodně i mrznoucí déšť čekají meteorologové také v pátek. Mrznout bude v noci, přes den může být až pět stupňů Celsia nad nulou. O víkendu se teploty vrátí přes den i v noci k nule, sněhové přeháňky vytrvají.